Policyjny nakaz rozejścia się okazał się sukcesem

Huligany w RedditchPolicja twierdzi, iż nakaz rozejścia się stosowany do walki z antyspołecznym zachowaniem okazał się sukcesem i policjanci nie będą się ubiegać o jego przedłużenie.

Trzymiesięczna akcja obejmująca centrum miasta otoczone przez Ring Road, została wdrożona w piątek, 14 sierpnia. Akcję autoryzowali komisarz Adrian Pass wraz z Antisocial Behaviour Team.

Akcja była odpowiedzią na liczne skargi na początku wakacji szkolnych, które dotyczyły antyspołecznego zachowania grup młodzieży spotykających się w centrum miasta- zwłaszcza w pobliżu altanki obok kościoła St Stephen oraz dworca autobusowego.

Prawo, które pozwoliło policji do wydania nakazu rozejścia się, umożliwiło funkcjonariuszom przemieszczenie grup dwóch lub więcej osób, gdzie istniały przypuszczenia, że mogą one nękać lub stwarzać niebezpieczne sytuacje dla innych. Grupy te zostawały zmuszone do odejścia lub ryzykowały aresztem, jeśli nie stosowały się do policyjnych zaleceń.

Od kiedy wprowadzono akcję, liczba zamieszek w tej okolicy dramatycznie spadła, stąd też decyzja by jej nie przedłużać.

Policjant Fergus Green powiedział: ,,Nakaz rozejścia się jest potężnym policyjnym narzędziem, które pomogło nam rozwiązać problem antyspołecznego zachowania w centrum Redditch w bardzo specyficzny sposób. Młodzi ludzie gromadzący się w centrum wiedzieli, że zostaną poproszeni o odejście i było to dla nich czynnikiem odstraszającym. Chcielibyśmy podziękować Antisocial Behaviour Team za pomoc we wprowadzeniu akcji oraz wsparcie, kiedy została ona wprowadzona. Jesteśmy pewni, że pracownicy lokalnych sklepów oraz osoby odwiedzające centrum by zrobić zakupy zauważyły różnicę.”

Radna miasta Juliet Brunner, dodała: ,,Stanowczo wierzymy, że każdy powinien mieć prawo do korzystania z wyposażenia w centrum Redditch, bez poczucia strachu lub zastraszenia. Ta akcja niewątpliwie się do tego przyczyniła. Nie ma już problemu z grupami zachowującymi się niestosownie, dlatego podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu akcji.

Akcja zakończy się o godz. 8.00 w niedzielę, 14 listopada.

źródło: Redditch Advertiser, 04 listopada 2009 r.

Anglia ma najwyższy podatek oleju napędowego w Eur...
Kiedy należy pozwolić dziecku umrzeć?
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas