Policja zamknęła ,,dom cracku” w Redditch

,,Dom cracku” w Reddich, używany przez wielu lokalnych narkomanów został zamknięty i zabezpieczony przez policję. Policja musiała przekonać sąd, że mieszkanie w Winyates Centre używane było do produkcji, rozpowszechniania i miejsca używania narkotyków klasy A, i że pomieszczenia były związane z zamieszkami i były uciążliwe dla społeczeństwa.

Nakaz rewizji mieszkania został wydany w listopadzie, kiedy przedstawiono dowód, że mieszkanie było używanie niezgodnie z prawem. Jako dowód przedstawiono raport lokalnych mieszkańców i właścicieli lokalnych przedsiębiorstw, którzy potwierdzili, że aktywność w mieszkaniu jest alarmująca.

Zamknięcie, pierwsze tego typu w północnej części księstwa Worcestershire, oznacza, że każdy wówczas pozostający lub wkraczający na teren mieszkania popełniał przestępstwo i, jeśli uznany za winnego, może zostać ukarany grzywną lub więzieniem do sześciu miesięcy.

Sierżant Neil Billingham z policji w Redditch powiedział, że ma nadzieję, iż zamknięcie tego mieszkania przerwie łańcuch używania narkotyków w tamtejszej okolicy. ,,Mieszkanie stało się znane jako ,,dom cracku” w ciągu ostatnich miesięcy, i mamy nadzieję, że będziemy mogli zmienić jego reputację,” powiedział.

,,Mamy również nadzieję, że każdy dotknięty antyspołecznym zachowaniem mający związek z tym mieszkaniem, będzie czuł się pewniej wiedząc, że mieszkanie będzie zamknięte przez trzy miesiące. Każdy, kto w tym okresie zostanie znaleziony w mieszkaniu będzie popełniał przestępstwo i władze zajmą się tymi osobami w odpowiedni sposób.”

Wniosek o zamknięcie lokalu w Winyates Centre będzie ważny przez okres trzech miesięcy, aż do północy dnia 11 maja. Wniosek, który ma pełne poparcie Rady Redditch, oznacza, że aktualni mieszkańcy muszą spakować swoje rzeczy i wyprowadzić się.

Sierżant Billingham dodał: ,,Musieliśmy powziąć skomplikowane procedury, ale wysiłek i współpraca ze strony wszystkich zainteresowanych z pewnością opłaciły się do osiągnięcia zgody na zamknięcie tego mieszkania.”

,,Byłoby to trudne do osiągnięcia bez wsparcia lokalnych mieszkańców i przedsiębiorstw, którym chcielibyśmy podziękować za odwagę, że postąpili w taki sposób.”

źródło: Redditch Advertiser, 14 lutego 2010 r.

Spadek liczby nastoletnich matek
Właściciel sklepu monopolowego sprzedał alkohol 14...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas