Policja ostrzega przed oszustem z Redditch

Jeździ po Redditch białym fordem transitem z polskimi numerami i sprzedaje drogie telewizory po okazyjnej cenie. Niestety – buble. Policja ostrzega przed oszustem.

Mieszkańcy Redditch zostali ostrzeżeni przez lokalną policję, że na terenie miasta pewien mężczyzna – najprawdopodobnie Polak – oferuje atrakcyjne cenowo telewizory, które potem okazują się marnymi podróbkami.

Poszukiwany mężczyzna porusza się białym fordem transitem, którym wozi swój towar. Samochód ma polskie tablice rejestracyjne, stąd podejrzenie policji, że oszust jest Polakiem. Mężczyzna co chwila zmienia miejsce parkowania i zaczepia przechodniów oferując sprzedaż telewizorów po dość niskich cenach – podaje portal redditchadvertiser.co.uk.

Świadkowie zeznali, że pochodził do nich mężczyzna, który w furgonetce miał telewizory na sprzedaż. Akceptował tylko zapłatę w gotówce, dawał też numer telefonu, który okazywał się nieprawdziwy. Sporo osób dawało się nabrać oszustowi i chciało skorzystać z okazji. Jedną z nich jest 50-letnia kobieta z Redditch. Za 300 funtów miała dostać markowy telewizor. Tymczasem w domu okazało się, że wyglądający na oryginalnie zapakowany karton kryje w sobie zniszczony i potłuczony stary model telewizora.

Poszkodowana kobieta stwierdziła, że mężczyzna bardzo przekonująco namawiał ją do zakupu. Twierdził, że na co dzień zajmuję się naprawą telewizorów i dlatego dysponuje tak atrakcyjnym towarem.

Lokalna policja w ciągu następnych dni dostała kilka kolejnych zgłoszeń od oszukanych osób. Wszystkie kupiły telewizory od mężczyzny z białego transita znajdującego się na parkingu.

- Niestety nadal wiele osób myśli, że zakup czegoś wprost z nieznanej furgonetki na parkingu to wielka okazja. Tymczasem nigdy to się nie sprawdza. Tym bardziej w przypadku dość drogich rzeczy jak telewizor. Zalecamy wszystkim kupowanie tak kosztownych przedmiotów tylko w legalnych sklepach, gdzie dostaną przecież do tego gwarancję – komentuje Cordelia Thompson z lokalnej policji.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby mające wiedzę o poszukiwanym mężczyźnie. Można dzwonić pod numer 0300 333 3000 (numer sprawy 407-s-291010) lub bezpośrednio na infolionię Crimestoppers - 0800 555111.

źródło: redditchadvertiser.co.uk (Małgorzata Jarek)


Zdrożeją bilety lotnicze
Weź udział w wyścigu mini-samochodzików
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas