Polacy mogą dostać tysiące funtów nie pracując

Przeszło 100 tysięcy imigrantów z Europy Wschodniej ma szansę otrzymać ogromne zasiłki dla bezrobotnych.

Chodzi o pulę kilkudziesięciu milionów funtów. Rząd w Wielkiej Brytanii będzie mógł ją podzielić w ramach trzech pionów: jako zasiłek dla bezrobotnych, dodatek mieszkaniowy i wyrównanie do podatków nałożonych przez lokalne władze. W ten sposób można "zarobić" nawet tysiąc funtów miesięcznie (około 5 tysięcy złotych).

Pierwsze wypłaty odbędą się w maju. Wtedy przestanie obowiązywać obostrzenie nałożone przez UE siedem lat temu. Na nowych regulacjach w Wielkiej Brytanii zyskają obywatele ośmiu państw: Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Estonii, Litwy i Łotwy. Według brytyjskich urzędów pracy zarejestrowanych jest w nich około 122 tysięcy obywateli ośmiu wyżej wymienionych państw.

Kto może dostać dodatkowe pieniądze? - Każdy, kto wykaże, że już kiedyś przynajmniej przez dwanaście miesięcy pracował na terenie Wielkiej Brytanii, obecnie pozostaje bezrobotny, ale aktywnie pracy szuka i oczywiście zamierza pozostać na Wyspach - informują przedstawiciele ministerstwa pracy i emerytur.

Pomysł wzbudził niezadowolenie brytyjskich związków zawodowych, a także społeczeństwa, gdyż rząd Davida Camerona wprowadza spore oszczędności, które dotykają Brytyjczyków.

Ed Miliband, szef laburzystów przyznał, że członkowie jego ugrupowania "nie przewidzieli, iż imigracja z państw Europy Środkowej i Wschodniej będzie tak duża i że uderzy w słabiej wykwalifikowanych Brytyjczyków".

źródło: NZ - Polska The Times

Skarbówka robi porządek, bierze się za imigrantów
Nowy pomysł ws. sprzedaży papierosów
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas