Pogrzeb Gabby, która zmarła w incydencie w Evesham

Ryan, brat małej Gabby Grady, szlochał przed kościołem kiedy zobaczył trumnę swojej małej siostry tuż przed jej pogrzebem, który odbył się 8 marca. 5-latnia dziewczynka zmarła trzy dni po tym, jak wyciągnięto ją z samochodu, który wpadł do rzeki Avon w Evesham ponad trzy tygodnie temu. 6-letni Ryan, który również był w samochodzie, został wydobyty z rzeki przez policjantów.

Na pogrzeb Gabby, który odbył się w Kościele St Barnabus w Worcester, przybyło ok. 200 osób. Zgromadzeni, składający się z bliskich oraz przyjaciół, ubrali się na różowo na prośbę mamy Gabby, Kim Wise. Mężczyźni założyli różowe krawaty, a dwa konie, które ciągły zaprzęg z białą trumną dziewczynki, miały założone różowe pióra. W czasie ceremonii złożono również różowe lilie oraz wieniec z napisem ,,siostra”. Wewnątrz kościoła, do ławek przywiązano różowe balony, a wiersz napisany przez sześcioro rodzeństwa umieszczono na ołtarzu w różowej ramce przed różową świecą.

Poemat zawierał wers: ,,Spójrz w dół na nas z niebios, otoczona przez prawdziwą radość i miłość, będziemy zawsze razem i nigdy się nie rozstaniemy. Dla ciebie, naszej siostry, która zawsze będzie w naszych sercach.”

Mama Gabby powiedziała: ,,Chciałabym osobiście podziękować wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla mojego aniołka Gabby. Serdeczne podziękowania dla ludzi z Evesham, wszystkich służb ratowniczych, policji oraz personelu szpitala.” Mówiąc o oficerach policji, którzy wskoczyli do rzeki, by uratować Ryana, powiedziała: ,,Specjalne podziękowania dla moich bohaterów Phil’a Stayte’a i Sean’a Kent’a za uratowanie mojego małego chłopca.” Zgromadzenie wysłuchało w ciszy ulubionej muzyki zmarłej 5-latki, po czym zapalono mnóstwo świec ku jej pamięci.

Peter Haddleton powiedział: ,,Wiem, że Kim wraz z rodziną zostali głęboko wstrząśnięci faktem, jak wielu ludzi z Evesham przyjęło ich do serc w ciągu tych trudnych dni, ale chcieli wrócić do własnych korzeni do Rainbow Hill oraz do St Barnabas w tym bardzo osobistym wydarzeniu. Niech miłość tak wielu ludzi wciąż dodaje im otuchy, i niech oni również znajdą pocieszenie w czasie Świąt Wielkanocnych, że miłość jest silniejsza niż jakiekolwiek zło czy nawet śmierć.” Po uroczystości pogrzebowej odbył się prywatny pochówek dziecka. Rodzina prosi również o przekazanie datków dla Birmingham Children’s Hospital ku pamięci Gabby.

Ojciec dzieci, Christopher Grady, lat 41, nie posiadający stałego miejsca zamieszkania, został oskarżony o próbę popełnienia morderstwa. Mężczyzna ma się ponownie pojawić w sądzie w Birmingham 31 maja.

Więcej informacji na temat incydentu znajduje się pod adresem: Ojciec oskarżony o próbę morderstwa swoich dzieci.

źródło: Birmingham Mail, 09 marca 2010 r.

Policja West Mercia jedną z najlepszych
30 uszkodzonych samochodów w dzielnicy Church Hill
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas