Podział na grupy podczas zajęć edukacji seksualnej

Nowe plany dotyczące wysokiej liczby ciąż wśród nastoletnich dziewcząt zakładają oddzielne zajęcia dla chłopców i dziewcząt podczas edukacji seksualnej. Plan ma zostać wprowadzony w celu zmniejszenia liczby niezamężnych matek.

Miasto Knowsley w regionie Merseyside zostało nazwane ,,Centrum Samotnych Matek”, ponieważ prawie 70% dzieci zostało urodzonych poza małżeństwem. Jest to 1,5 razy więcej niż średnia krajowa. Teraz szkoły przygotowane są by podzielić uczniów w czasie edukacji seksualnej w nadziei, że zmniejszy to liczbę nastolatek, które zachodzą w ciążę. Plan opracowano kiedy analiza wykazała, iż dzieci obydwu płci czują się ,,wygodniej” ucząc się o antykoncepcji w osobnych grupach. Istnieje również większe prawdopodobieństwo zastosowania otrzymanych wskazówek. Jest to również nadzieja, że lekcje mogą być bardziej ukierunkowane na przykład na wychowanie chłopców na temat odpowiedzialności związanej z ojcostwem.

Jednakże działacze pro- rodzinni, którzy winią Wielką Brytanii za pozornie nierozpuszczalny problem nastoletnich ciąż piętnując edukację seksualną za podchodzenie do problemu w złym kierunku. W późnych latach 90-tych, w Knowsley notorycznie odnotowywano najwyższe w kraju wskaźniki ciąż wśród młodzieży. Wówczas około 55 na 1000 nastoletnich dziewcząt zachodziło w ciąże. Kilka inicjatyw pozwoliło ograniczyć problem do 43,3 przed 2008 rokiem, porównując do średniej krajowej wynoszącej 40,4. Niestety jednak później proporcja dzieci urodzonych poza małżeństwem wzrosła o 68,5 procent.

Teraz lokalna rada miasta ma zamiar wprowadzić plan popierający segregację podczas edukacji seksualnej w walce o zmniejszenie ciąż wśród nieletnich. Plan ten ukazał się, kiedy odkryto, że uczniowie czują się pewniej, jeżeli lekcje na temat seksualności prowadzone są w grupach podzielonych ze względu na płeć. Rzecznik powiedział: ,,Lekcje te prowadzone są zazwyczaj w mieszanych grupach, jednak rozważamy zalecenia „Children and Families Scrutiny Committee”, które sugerują potencjalne korzyści płynące z dostarczania informacji na temat pewnych aspektów w oddzielnych grupach.”

Rada miasta próbuje również trafić do rodziców, namawiając ich by czuli się pewnie rozmawiając o seksie z dziećmi, jak również zapewnić, że młodzież może uzyskać dostęp do antykoncepcji. Norman Wells, dyrektor Family Education Trust, powiedział, że plan może podążyć w kierunku pożądanego efektu, ale nie w kierunku, jaki oczekiwała rada miasta. ,,Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że rozmawianie na temat spraw płciowych w klasie może zepsuć zahamowania dzieci i młodzieży i może sprawić, że będą bardziej narażone na niebezpieczeństwo. Zagrożenia mogą być większe w grupach mieszanych. Jednakże, bez względu na podział lub brak podziału grupy, rada miasta Knowsley jest w błędzie myśląc, że więcej edukacji w połączeniu z większą ilością programów antykoncepcyjnych dla uczniów, zredukuje liczbę ciąż oraz infekcji przenoszonych drogą płciową. W efekcie wprowadzenia niektórych strategii, młodzież otrzymała ,,zielone światło” by poeksperymentować, podczas gdy nie robiliby tego, gdyby ich nie uświadomiono.”

W 1999 roku Laburzyści zobowiązali się ograniczyć wskaźniki ciąż wśród nieletnich przed 2010 rokiem. Niestety najnowsze wskaźniki nie są nawet zbliżone do zamierzonych. W 2008 roku ciąże stanowiły 40,4 wśród 1000 dziewcząt, ze spadkiem o jedynie 13,3%. W 2008 roku wskaźnik ten stanowił 46,6 ciąż wśród 1000 dziewcząt w 1998 roku.

źródło: Daily Mail, 03 maja 2010 r.

Premier Wielkiej Brytanii znów ,,pod ostrzałem” za...
Alarm w związku z odkryciem 24 nowych ,,dopalaczy”
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas