Podpalenie budynku Arrow Valley Social Club

Za podpalenie opuszczonego budynku Arrow Valley Social Club uważa się młodzież. Szacowane  straty mogą sięgać kwotę nawet wyższą niż 10 000 funtów.

Udział w zdarzeniu brało około 50 strażaków, a czas trwania akcji pożarniczej wynosił ponad osiem godzin, aby doprowadzić ogień pod kontrolę. Załoga straży pożarnej z Redditch pojawiła się jako pierwsza na miejscu zdarzenia w dawnym Arrow Valley Social Club przy Heming Road około godziny 21:30 w środę 23 marca 2011 r.

Do zdarzenia dołączyły także kolejne jednostki  straży pożarnej: dwie z Bromsgrove, jedna z Droitwich, Studley, Alcester. Pomocy także udzieliły: Command Support Unit z Malvern oraz Urban Search and Rescue (USAR) z Droitwich. Również jednostka Combined Aerial Rescue Pump (CARP) z Nuneaton została zadysponowana do pomocy przy akcji gaśniczej w Redditch. Pożar został ugaszony o 05:40 w czwartek 24 marca 2011 r., lecz strażacy pozostał jeszcze przez kilka godzin, aby mieć pewność, że pożar został całkowicie ugaszony.

Centralna część budynku została uszkodzona, podczas gdy duża część dachu zawaliła się. Budynek, który jest własnością miasta Redditch, był w planach sprzedaży i był przedmiotem zainteresowania wielu ludzi, ale nie został jeszcze sprzedany.

Dowódca jednostki Adrian Thompson, z Hereford and Worcester Fire and Rescue Service, powiedział, że budynek został zabezpieczony a pobliskie drogi zablokowane, aby ludzie nie zbliżały się w okolice prowadzonej akcji pożarniczej w celu ułatwienia pracy strażakom.

"Pojawiały się obawy o istnieniu kilku pojemników wewnątrz budynku, ale na szczęście okolica jest w dużej mierze przemysłowa, więc nie było potrzeby ewakuacji ludzi, a pojemniki zostały później zidentyfikowane jako trzy puste butle LPG przechowywane w części budynku nie biorących udziału z ogniem.”

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana i jest badana, ale policja twierdzi, że było to podpalenie. Paul Downes z policji West Mercia powiedział, że ogień był związany z pożarem pobliskiego lasu, wieczorem tego samego dnia.

"Uważamy, że osoby odpowiedzialne za pożar to młodzież i chcemy im przypomnieć, jak poważne są skutki podpaleń. Narażają życie własne oraz strażaków, a konsekwencje mogą być poważne, nawet pozbawienie wolności.”

Świadkowie lub osoby z jakimikolwiek informacjami są proszone o kontakt z PC Downes pod numerem 0300 333 3000 podając numer sprawy 818-s-230311 lub można zadzwonić anonimowo na numer 0800 555111.

źródło: Redditch Standard, 25 marca 2011 r.


Chaos w Redditch przez protest taksówkarzy
Skarbówka robi porządek, bierze się za imigrantów
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas