Początek roku bardzo pracowity dla pogotowia ratunkowego

Sylwester oraz pierwsze godziny 2010 roku były najbardziej pracowite w całej historii pogotowia ratunkowego w West Midlands.

W pierwszych trzech godzinach nowego roku otrzymano 1 269 000 zgłoszeń telefonicznych. Podobną liczbę telefonów wykonano w ciągu pięciu pierwszych godzin rok wcześniej – w 2009 roku.

Według raportu liczba połączeń z ,,999” zaczęła wzrastać około północy, jednak z początkiem Nowego Roku odnotowano największy wzrost połączeń. Duży procent wykonanych telefonów związany był z incydentami, gdzie zamieszany był alkohol, w tym omdlenia, upadki oraz zranienia, a także bójki i pobicia.

Służby ratunkowe były najbardziej zajęte w godzinach od północy do 3:00 nad ranem. W ciągu tego okresu telefony wykonane na 999 były średnio odbierane co 9 sekund.

Przed godz. 5:00 rano służby ratunkowe otrzymały 1 418 telefonów, 142 w Worcestersire.

Dyrektor Naczelny służb ratowniczych w West Midlands, Anthony Marsh, powiedział: ,,Sposób, w jaki nasze służby radziły sobie ze znacznym wzrostem telefonów, jest hołdem dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Pogotowia Ratunkowego West Midlands.”

,,Społeczeństwo powinno być bardzo dumne z całego personelu oraz wolontariuszy, którzy zrezygnowali z zabawy tego dnia, by zapewnić bezpieczeństwo każdemu, kto świętował nadejście nowego roku.”

Źródło: Redditch Advertiser, 02 stycznia 2010 r.


Doberman zaatakował psa oraz mężczyznę w Abbey Gol...
Big Brother patrzy … jak się rozbierasz
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas