Plan przebudowy drogi Ring Road otaczającej centrum

System przebudowy drogi Ring Road biegnącej wokół centrum Redditch może ulec kompletnej zmianie zgodnie z nowym 16–letnim planem przyjętym przez Radę Miasta Redditch, który ma na celu usprawnić ruch w centrum. Nowe plany zostały przedstawione na otwartym zgromadzeniu w ratuszu w czwartek, 20 maja. Według nowych założeń przestrzeń, po której poruszają się pojazdy zostanie ograniczona, co oznacza, że piesi będą w stanie poruszać się wzdłuż jezdni oraz przekraczać ruchliwą trasę.

Część planu oznaczałaby również zmniejszenie prędkości pojazdów wkraczających do centrum i ograniczenie liczby pasów do dwóch, a na niektórych odcinkach nawet do jednego. Jednak Ruth Bamford, stojąca na czele planowania i odbudowy w mieście zaznaczyła, że ogromne koszty oraz nakład pracy oznaczają, iż modernizacja najprawdopodobniej nie zostanie zakończona przed 2026 r. Przedstawiła również inne projekty, które zostaną wprowadzone w międzyczasie, w tym także założenia odmłodzenia obszaru wokół stacji kolejowej dla tych, którzy do miasta przyjeżdżają pociągiem. Obszar Church Green również zostałby zmieniony przy użyciu tego samego planu, co oznaczałoby kontynuację kolorów oraz stylu nie tylko w centrum lecz również wzdłuż dróg do niego prowadzących.

Pani Bamford powiedziała: ,,Koszty są zbyt wysokie, by natychmiast przeprowadzić cały plan, ale wiemy do czego dążymy i które z obecnych miejsc mogą zostać ulepszone. Pomysły na zmianę terenu wokół kościoła St Stephen's Church będą miały wpływ na obszar od kościoła do stacji kolejowej. Chcemy zrobić coś, by lokalne przedsiębiorstwa mogły się rozwijać w tej okolicy, co oznaczałoby więcej pracy dla lokalnych mieszkańców. Przed 2026 rokiem będziemy mieć tętniące życiem i dobrze prosperujące centrum dostępne dla wszystkich.”

By uzyskać więcej informacji na temat strategii miasta, skorzystaj ze strony internetowej: http://redditch.whub.org.uk/cms/environment-and-planning/planning-services.aspx klikając w zakładkę ,,town centre management".

źródło: Redditch Standard, 27 maja 2010 r.

Ekshibicjonista poszukiwany przez policję
Oskarżony o pedofilię
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas