Plan budowy 7000 nowych mieszkań przed 2026 r.

Domy w RedditchLider Redditch Borough Council skomentował zalecenia rządu dotyczące budowy 4 000 nowych mieszkań jako ogromne wyzwane dla miasta.

Członkini rady Carole Gandy wygłosiła swoją opinię po opublikowaniu raportu przez rządową agencję Planning Inspectorate. Raport zawiera zmiany w strategii przestrzennej regionu (Regional Spatial Strategy, w skrócie RSS), które mają wpływ na cały region West Midlands.

Raport wskazuje ile mieszkań należy wybudować przez następne 17 lat, aby spełnić potrzeby ludności dotyczące mieszkań. Według niego liczba nowych domów dla Redditch wzrosła z 6 600 do 7 000.

Ponieważ budowa tak wielu mieszkań będzie bardzo trudna, o akomodację około 3 000 mieszkań poproszono okrąg Bromsgrove. Projekt budowy miałby zostać wprowadzony w obrębie gdzie granice okręgów Redditch i Bromsgrove się spotykają.

Pozostałe 4 000 mieszkań zostanie wybudowanych w Redditch. Raport stwierdza jednak, że wiele z 3 000 mieszkań, które należą do powiatu Bromsgrove, należy wybudować w sąsiedztwie terenów przygranicznych Webheath, Foxlydiate lub Brockhill.

Pani Carole Gandy powiedziała ,,Jest to niezwykłym wyzwaniem dla Redditch, ponieważ dostaliśmy instrukcje od rządu aby znaleźć terytorium na większą liczbę domów niż kiedy oczekiwano na początku. Jesteśmy małym okręgiem pod względem geograficznym, gdzie tereny zielone są niezwykle cenne, a mieszkańcy cenią sobie otwartą przestrzeń.”

Radna Grandy dodała również, że o umieszczeniu pozostałych 4 000 domów zadecydują władze w drodze konsultacji z mieszkaniami. ,,Potrzebujemy teraz czasu na zastanowienie się a następnie na współpracę z mieszkańcami w celu znalezienia rozwiązania. Pragnę podkreślić, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte,” – dodała.

Mieszkańcy Wythall stali się bardziej popularni po zaleceniach mówiących, że aby ulokować nadwyżkę ludności z Birmingham, nie potrzeba nowych mieszkań na terenie Wythall. Plany RRS przygotowane przez West Midlands Regional Assembly, a następnie wprowadzane przez lokalne samorządy, stawia sobie za cel domy, ekonomię oraz ochronę środowiska w okresie do roku 2026.

źródło: Redditch Standard, 06 października 2009

Pojazdy z silnikami elektrycznymi pojawią się w Re...
Niemoralne zachowanie nastolatków na placu gier
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas