Pierwsza pomoc dla pijanych dzieci

Coraz więcej Brytyjczyków poniżej 16. roku życia pije alkohol, a co więcej – nie potrafi pomóc swoim znajomym, którzy są tak pijani, że wymiotują, dławią się lub są nieprzytomni. Dlatego Czerwony Krzyż chce promować naukę pierwszej pomocy medycznej wśród nastolatków.

Z badań Czerwonego Krzyża wynika, że na 2,5 tys. Brytyjczyków w wieku 11-16 lat aż 10 procent znalazło się w towarzystwie pijanych znajomych, którzy źle się czuli, byli ranni lub stracili przytomność, a 14 procent z nich wymagało natychmiastowej pomocy. Dlatego Czerwony Krzyż zwraca uwagę na potrzebę promowania pierwszej pomocy medycznej wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu ratowanie osób pod wpływem alkoholu.

Z danych organizacji charytatywnej Drinkware wynika, że między 2006 a 2009 rokiem z powodu alkoholu w szpitalach wylądowało ponad 7 tys. dzieci poniżej 15. roku życia. 23 procent uczniów w wieku 11-16 lat ma na swoim koncie upicie się, a jeden na trzech 14-16-latków przyznaje się do spożywania alkoholu w każdy weekend.

Większość z tych osób miała do czynienia ze znajomymi, którzy byli tak pijani, że wymagali natychmiastowej pomocy. Jednak, jak wynika z badań, większość z nich wpadała w panikę i nie wiedziała, co robić w sytuacji, kiedy towarzysze dławili się podczas wymiotów lub byli nieprzytomni.

- Trzeba dopilnować, aby każdy młody człowiek umiał reagować w sytuacji, kiedy druga osoba potrzebuje pomocy – bez względu na to, czy chodzi o skutki alkoholu czy nie – podkreśla Joe Mulligan z Czerwonego Krzyża. W ramach kampanii „Life – Live It” organizacja chce przygotować specjalne materiały edukacyjne, między innymi wideo, które zamieści na portalu You Tube. – Mamy nadzieję, że dzięki takim kanałom informacje dotrą bezpośrednio do młodzieży – podkreśla Mulligan. Dzieci będą mogły się nauczyć bezpiecznych pozycji ułożenia ciała, które zapobiegają zadławieniom oraz technik reanimacji – czytamy w serwisie BBC.

źródło: mojawyspa.co.uk, 13 września 2010 r.

 

10 000 osób w Worcestershire może chorować na cukr...
Zachowanie młodzieży zmusza policję do działania
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas