Pieniężne zachęty do wykorzystania pustych domów

Rezydenci są zachęcani do zgłaszania Radzie Miasta lokacji pustych domów. Jest to nowy plan rządu, który ma na celu przywrócenie do użytku pustych budynków i pomoc w rozwiązaniu problemu kryzysu mieszkaniowego. Zarząd Rady Miasta Redditch z zadowoleniem przyjął plan, który spowoduje, że miasto będzie mogło wydać pieniądze pochodzące z podatku miejskiego z takich domów na dowolny cel.

Plan ten powstał, aby zająć się kwestią opuszczonych domów w społeczeństwach, gdzie istnieje szansa na wzrost zachowań przestępczych. Według ustaleń rządu, w Redditch istnieje około 900 niezamieszkałych nieruchomości. Minister Andrew Stunnell powiedział, że powinny one zostać przywrócone do użytku, aby rodziny miały nowe miejsca do mieszkania.

Steve Shammon, lider zespołu sektora prywatnych mieszkań powiedział, że już odkryto ważność oraz korzyści przywracania opuszczonych domów do użytku, i Rada Miasta jest zdeterminowana aby stale redukować liczbę pustych domostw w okręgu Redditch. Pomiędzy marcem 2010 roku a styczniem 2011 roku, ponownie użyto 17 pustych mieszkań. W tym samym czasie, kiedy uruchomiono nowy plan, rząd ogłosił również propozycje zmian, które oznaczają, że Rady Miast będą musiały czekać dwa lata zanim przejmą pustą nieruchomość, nawet jeśli oznacza to, że budynki te zostaną wyburzone lub staną się celem wandali. Dotychczas potrzeba było jedynie sześciu miesięcy na przejęcie opuszczonych nieruchomości.

źródło: Redditch Standard, 14 stycznia 2011 r.

Kradzież tablic rejestracyjnych w Redditch
"Szczęśliwa" ucieczka pilota z płonącego samolotu
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas