Oprawca Baby P pobity w więzieniu

Aresztowany w związku ze śmiercią Baby P, Steven Barker został pobity przez innego więźnia w piątek, 11 grudnia. Napastnik przygotowany był do kontynuowania bójki, jednakże do akcji wkroczyli pracownicy więzienia.

Zdaniem osoby informującej o zdarzeniu: ,,Całe szczęście, że personel był tak szybki- inaczej Baker miałby duże kłopoty.”

,,Uderzono go z taką siłą, że padł na podłogę.”

,,Tamten facet na pewno nie żartował.”

Skazany na dożywocie Baker ma 192 cm wzrostu i waży 114 kg, ale napastnik opisywany jako ,,dość mały” nie miał żadnych trudności by powalić go na ziemię w zasadzce w więzieniu Wakefield Prison, West Yorkshire.

Baker – chłopak 28-letniej matki Baby P, Tracey Connelly – jest jednym z najbardziej znienawidzonych mężczyzn w Wielkiej Brytanii.

Początkowo został aresztowany za udział w spowodowaniu 50 obrażeń – wliczając złamany kręgosłup – co spowodowało śmierć 17-miesięcznego Peter’a Connelly z Tottenham, North London.

Wyrok dożywotniego więzienia został zastosowany gdy oskarżono go za zgwałcenie 2-letniej dziewczynki. Baker potrzebował leczenia w więziennym szpitalu po ataku, istnieją jednak doniesienia, że został już wyleczony.

Rzecznik więziennictwa powiedział: „Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji oficerów z HMP Wakefield, którzy interweniowali, sytuacja została opanowana niemalże natychmiastowo.”

,,Napastnik został przeniesiony do oddziału izolacyjnego.”

Na jaw wyszło również, że atakujący miał już wcześniej powiązania z przemocą za kratkami. Dziecko znane jako Baby P zmarło w sierpniu 2007 r., kiedy Connelly, Baker i jego brat, Jason Owen, lat 37, zadali dziecku 50 ran.

Wspomniana trójka została aresztowana w maju za pozwolenie by malec zmarł lub jej spowodowanie.

źródło: The Sun, 12 grudnia 2009 r.

Aresztowanie napadających na nastolatka w łóżku
Meteorolodzy - przygotujcie się na mroźny tydzień
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas