Opłata za telewizję może się zmniejszyć

Osoby oglądające telewizję mogą spodziewać się mniejszej opłaty za licencję na kanały BBC. Nowy plan ma przynieść oszczędności w publicznych wydatkach rządu.

Jeremy Hunt, minister kultury uważa, że BBC w ostatnim czasie było odpowiedzialne za „nadzwyczajne i oburzające" straty i będzie musiał obudzić się w kraju, gdzie sytuacja finansowa jest bardzo ograniczona.” Mówi również, że korporacja musi zmienić „wiele rzeczy” po „trudnych rozmowach”, które odbędą się, gdy wysokość dofinansowania BBC zostanie przeanalizowana w przyszłym roku. Pan Hunt wysłał wyraźny sygnał do kierownictwa BBC na pytanie, czy opłata licencyjna może zostać zmniejszona. Powiedział: „Absolutnie. Myślę, że wręcz musimy. BBC nie powinna interpretować faktu, że nie mówiliśmy o funduszach pochodzących z opłat licencyjnych jako dowodu, że jesteśmy z nich zadowoleni.”

Roczna licencja wynosi £145,50 chociaż pan Hunt utorował drogę do obniżek po rozmowach z Whitehall i BBC. Opłaty zostaną poddane przeglądowi w przyszłym roku i nowe stawki mogą zostać wprowadzone do 2012 roku. Pan Hunt powiedział, że rozmowy były jego jedyną szansą na zlimitowanie wydatków BBC w chwili, gdy departamenty rządowe oczekują 40% obniżki kosztów. Powiedział: „Zdarzają się chwile, kiedy wybrani politycy mają możliwość wpływania na BBC i zdarza się to raz na pięć lat. To jest czas, kiedy opłaty podlegają weryfikacji.”

źródło: Daily Mail, 18 lipca 2010 r.

Uwaga! Nadchodzą upały – nawet 34°C
£65 000 – dług państwa w przeliczeniu na mieszkańc...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas