Ojciec oskarżony o próbę morderstwa swoich dzieci

Mężczyzna, który wjechał samochodem w mroźną rzekę wioząc dwójkę swoich dzieci został zatrzymany w areszcie. Christopher Grady został oskarżony o próbę dokonania zabójstwa, w związku z czym stanął przed sądem w Worcester w sobotę rano.

Jego dzieci, Ryan lat 6 oraz Gabrielle lat 5, zostali wydostani z rzeki Avon w Evesham, Worcestershire po wypadku do którego doszło we wtorek. Dzieci zostały następnie przetransportowane helikopterem do szpitala dziecięcego w Birmingham.

Stan dzieci określono jako krytyczny kiedy przyjęto je do szpitala. Stan Ryan’a poprawił się na tyle, że chłopiec może usiąść i rozmawiać, jednakże stan Gabrielle wciąż określany jest jako ciężki.

Naoczni świadkowie twierdzą, że krzyki dzieci można było usłyszeć kiedy samochód wjechał do wody ok. godz. 9:20 rano. Gardy odebrał dzieci z domu ich matki, ponieważ tego dnia miały iść do szkoły.

Mężczyzna jadąc pojazdem marki Vauxhall Vectra przejechał ok. 100 m przez łąkę z prędkością ok. 70 km/godz., po czym wpadł do rzeki Avon w Evesham.

Grady i Ryan, lat 6, zdołali się wydostać z samochodu lecz 5-letnia Gabrielle została uwięziona w samochodzie, który osiadł na dnie rzeki. Cudem, mając niewiele powietrza dziewczynka przeżyła dwie godziny zanim policyjni nurkowie zdołali ją uwolnić.

W piątek stan dziewczynki wciąż określany był jako krytyczny. Stan chłopca poprawił się i określono go jako stabilny. Grady został przewieziony do szpitala z drobnymi zranieniami, jednak po niedługim czasie wyszedł ze szpitala. Mężczyzna został następnie aresztowany.

Przyjaciele rodziny twierdzą, że Grady sprawiał kłopoty i nadużywał alkoholu oraz narkotyków. Przyjaciel Kim Wise lat 36, dawnej partnerki oskarżonego, powiedział: ,,Tego dnia kłócili się ponieważ mężczyzna zażywał narkotyki. Powiedziała mu, że chce się z nim rozstać i zatrzymać dzieci, ponieważ on nie chciał przestać brać heroinę.”

,,Kim próbowała gonić samochód krzycząc, by się zatrzymał i wypuścił dzieci, ale on przyspieszył.”

Grady, który ma trójkę innych dzieci: Kristie lat 20, Jessica lat 17 oraz James lat 14, został również określony jako ,,samotnik”, nieszczęśliwy w swoim życiu. Samochód Vauxhall Vectra został wyciągnięty z rzeki w piątek. Pojazd miał kilka uszkodzeń, szyberdach oraz przednia szyba została zbita.

Kiedy wyciągano pojazd, w samochodzie widoczne były dziecięce zabawki leżące na tylnym siedzeniu. Policja broniła swojego postępowania kiedy okazało się, że policyjny nurek potrzebował 97 minut by dotrzeć na miejsce zdarzenia oraz kolejnych 12 minut by wydostać dziecko z samochodu.

Rzecznik policji West Mercia powiedział, że istnieje jedynie 9 zespołów nurków w Wielkiej Brytanii, a zespół Avon i Somerset był zajęty kiedy apelowano o pomoc. W szkole, gdzie uczęszczają poszkodowane dzieci zaoferowano pomoc ich kolegom z klasy.

Graham Walker, dyrektor szkoły Swan Lane First School w Evesham, powiedział: ,,Szkoła jest zszokowana i zasmucona ostatnimi wydarzeniami, w które wplątano dwoje naszych uczniów.”

,,Zgodnie z zaleceniami i wskazówkami otrzymanymi przez personel szkolny, placówka zostanie otwarta jak zwykle po zakończeniu ferii.”

,,Jeśli będzie to konieczne, dalsza pomoc będzie udzielana uczniom. Będą oni również mieli szansę na podzielenie się swoimi myślami i odczuciami w klasie.”

źródło: ,,Daily Mail, 13 lutego 2010 r.

Zakapturzeni złodzieje napadli na sklep na Matchbo...
Dochodzenie policji w związku z rasistowskim ataki...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas