Ogromny rachunek za rozrywkę kryminalistów

Więzienie wydaje 20 000 funtów pochodzących z kieszeni podatników by wybudować ,,siłownię na świeżym powietrzu” dla aresztantów – ujawnia The Sun.

Więźniowie będą mogli cieszyć się treningiem na zewnątrz używając maszyn do poprawiania kondycji oraz budowy sylwetki po tym, jak zarząd więzienia zezwolił na wprowadzenie planu.

Jednak personel więzienia HMP Verne w Portland, Dorset jest rozgoryczony.

Osoba pracująca w zakładzie karnym twierdzi: ,,To niesamowite, że to może się zdarzyć kiedy ekonomia kraju jest w tak złym stanie jak teraz. To typ wyposażenia, który instaluje się w obozach wakacyjnych, a nie w więzieniu.”

Centrum fitness na świeżym powietrzu ma zawierać rower do treningu oraz urządzenia poprawiające kondycję. Źródło twierdzi: ,,Wyposarzenie jest zaawansowane technologicznie – na pewno nie skąpiono więźniom. To jak plac zabaw dla dorosłych.”

Zarząd Więzienia potwierdził, że siłownia była budowana – ale w zamian skończy się zaoszczędzeniem publicznych pieniędzy.

Rzecznik powiedział: ,,Ćwiczenia zapewniają konstruktywne zajęcie dla więźniów, poprawia ich kondycję i pomaga utrzymać porządek i kontrolę. Pozwoli to zaoszczędzić 30 000 funtów w ciągu 5 lat.

Wcześniej w tym miesiącu The San ujawnił jak zamieszany w sprzedaż narkotyków Mohammed Jalloh, lat 28, uprawiał konopie w swojej celi w Verne – mówiąc oficerom, że hodował sadzonki pomidorów.

źródło: The Sun, 26 grudnia 2009 r.

11-latek oskarżony o napaście seksualne
Łowcy poświątecznych wyprzedaży atakują centra han...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas