Odbiór śmieci zakłócony przez złe warunki pogodowe

Ulice Redditch wypełnione zostały koszami na śmieci przez ponad tydzień kiedy to śnieg wprowadził spustoszenie w rozkładzie odbioru odpadów.

Około połowę koszy, która powinna zostać opróżniona, pozostawiono. W związku ze złą pogodą kosze ok. 18 000 mieszkańców nie zostały opróżnione.

Pracownicy rady miasta dostarczali w środę (13 stycznia) ulotki dotyczące odbioru śmieci. Niestety kosze znów nie mogły zostać opróżnione ze względu na mocne opady śniegu.

Mieszkańcy są więc proszeni o wystawienie zielonego oraz szarego kosza jednocześnie. Odbiór śmieci realizowany będzie każdego dnia od godz. 7:30 by nadrobić zaległości w czasie tego tygodnia.

Domy, które powinny mieć opróżniane szare kosze tydzień temu (4 stycznia), powinny wystawić kosze z powrotem. Będą one opróżnione w następnym planowanym dniu zbiórki, pod warunkiem że warunki pogodowe się polepszą.

Wszelki dodatkowy recykling, gdzie zielone kosze powinny być odebrane w tygodniu rozpoczynającym się 4 stycznia, powinny zostać umieszczone w odpowiednich otwartych pojemnikach, które można wystawić na zewnątrz razem z zielonym koszem w dniu odbioru.

Stratford District Council ma nadzieję uporać się z opóźnieniem w ciągu kolejnych dni. Mieszkańcy proszeni są o pozostawienie koszy każdego dnia od godz. 7:30 rano z dodatkowymi śmieciami umieszczonymi w odpowiednich pojemnikach.

Rzecznik powiedział: ,, Rada miasta chciałaby przeprosić za zakłócenia w świadczeniu usług i ma nadzieję, że mieszkańcy zrozumieją nas w czasie tej zimy. Chcielibyśmy zapewnić, że naszym celem jest powrót do normalnego rozkładu tak szybko jak to możliwe.”

źródło: Reditch Standard, 15 stycznia 2010 r.

Przyszła odwilż, ale śnieg powróci pod koniec tygo...
Intensywniejsze łatanie ubytków na drogach po mroz...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas