Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące sprzedaży papierosów

smoking

Już jutro zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące sprzedaży papierosów. Zmiany oznaczają dla palaczy na Wyspach ban na mniejsze paczki papierosów i tytoniu. Ponadto wzrosną ceny papierosów.

Jak przypomina Independent, już 21 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych. Zmiany są kolejnym krokiem Wielkiej Brytanii na drodze do dostosowania regulacji do standardów unijnych. Ponadto, nowe zapisy mają na celu zniechęcenie młodzieży do sięgania po papierosy.

Nowe przepisy obejmą, m.in. wygląd opakowań. Paczki papierosów zostaną ujednolicone - wszystkie będą w kolorze ciemnozielonym, który został zgodnie okrzyknięty „najbrzydszym kolorem na ziemi”. Ponadto na opakowaniach znajdą się informacje mówiące o skutkach nałogu i zdjęcia pokazujące skutki palenia papierosów dla organizmu. Łącznie ostrzeżenia muszą zajmować 30 proc. powierzchni pudełka. Na paczkach nie będzie natomiast już logo producenta.

Ponadto zmieni się także liczba papierosów w paczce. Nie będzie można kupić już opakowań po 10 sztuk, najmniejsze będzie musiało zawierać co najmniej 20 sztuk. Pojawią się także nowe zapisy dotyczące papierosów smakowych i mentolowych - ich sprzedaż ma być zakazana od 20 maja 2020 roku. Co więcej, nie będzie już można kupić paczek tytoniu o gramaturze 10 i 20 g. Zamiast nich pojawią się opakowania o gramaturze 30 g. i będą to najmniejsze opakowania dostępne na rynku. Wzrośnie także cena papierosów - najtańsza paczka będzie kosztowała 8.82 funta.

Zmiany nie ominą także tych, którzy używają papierosów elektronicznych. Po 21 maja wkłady do e-papierosów nie będą mogły mieć pojemności większej niż 10 ml, a wkłady jednorazowego użytku nie będą mogły przekroczyć pojemności 2 ml. Co więcej, od 21 maja wchodzi też w życie zapis zakazujący umieszczania informacji o smaku i zapachu. Dopuszczalne będzie podanie jedynie aromatu wkładu.

Co więcej, zgodnie z podanymi informacjami, po 21 maja wszystkie e-papierosy i liquidy, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, będą musiały zostać zarejestrowane w Medicines and Healthcare products Regulatory Agency.

Usługa bezpłatnego transferu między szpitalem w Re...
Negocjacje ws. Brexitu zaczną się 19 czerwca

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas