,,Obawy” przed aresztem kierowników straży pożarnej

Unia Straży Pożarnej wyraziła zaniepokojenie w tym tygodniu w związku z aresztowaniem trzech menedżerów za śmierć czterech strażaków przy pożarze magazynu w Atherstone-on-Stour w listopadzie 2007 roku. Ogień w zakładzie pakowania warzyw pochłonął życie strażaków z Alcester: Ashley Stephens - lat 20, Darren Yates-Badley - lat 24, jak również John Averis - lat 27 z jednostki w Stratford, i pracujący w Rugby Ian Reid.

W związku z pożarem zatrzymano trzy osoby w maju zeszłego roku pod zarzutem podpalenia z zamiarem zagrożenia życiu. Wtedy też kontynuowano wspólne dochodzenie przez policję z Warwickshire oraz inspektora BHP. W wyniku śledztwa trzech kierowników brygad zostało pisemnie poinformowanych o konieczności pojawienia się na posterunku policji w Warwickshire, gdzie aresztowano ich aby przeprowadzić dokładne przesłuchania.

Wszyscy trzej byli zamieszani w proces zlecenia zdarzenia i mogą usłyszeć zarzuty rażącego niedbalstwa i nieumyślne spowodowanie śmierci strażaków.

Matt Wrack, sekretarz generalny FBU (Fire Brigade Union), powiedział: ,,Ważne jest dla rodzin i kolegów zmarłych osób ustalenie, co się stało. Ważne jest również, aby wszystkie służby pożarnicze wysnuły wnioski z tego incydentu.”

,,Obawiamy się posunięcia do aresztowania tych osób na tym etapie, kiedy inne kluczowe osoby nie były nawet przesłuchiwane. Zdajemy sobie sprawę, że nawet dwa lata po śmierci, wszyscy odgórni zarządcy – którzy mogą posiadać znaczące informacje – wciąż nie zostały przesłuchane.”

,,Dowody z naszego obecnego dochodzenia sugerują, że może dochodzić do systematycznych zaniedbań. Za wszelkie niedociągnięcia w Straży Pożarnej w Warwickshire, jeżeli mają miejsca, będą odpowiedzialne organy straży.”

źródło: Redditch Standard, 31 stycznia 2010 r.

Wzrost sprzedaży prawie przeterminowanych produktó...
Muzeum w Bromsgrove kusi czymś nowym
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas