Nowa odmiana świńskiej grypy odporna na Tamiflu

Odmiana świńskiej grypy odpornej na Tamilu, którą odkryto w Walii będzie dużo częściej spotykana, ponieważ wirus się mutuje, twierdzą eksperci.

Trzech spośród pięciu pacjentów, u których wykryto odporną odmianę wirusa, pozostaje w szpitalu po ujawnieniu, że mogą oni być pierwszymi osobami na świecie przekazującymi wirusa innym ludziom- twierdzi National Public Health Service for Wales (NPHS).

Profesor Nigel Dimmock, wirusolog z Uniwersytetu w Warwick powiedział: ,,To jest dopiero początek. Istnieje wiele rodzajów wirusów i jeśli użyjesz Tamilu na poziomie, na którym jest on używany, wirus się uodporni.”

,,Aczkolwiek, wirusy zapewne nie są odporne na Relenza – inny lek antywirusowy. Potrzeba innych mutacji, aby były one odporne na ten lek.”

,,Ponadto nadchodzi szczepionka, a Tamiflu obniżyła liczbę przypadków świńskiej grypy, więc nie ma powodów do paniki.”

Dodał również, że rozpoczęła się spodziewana transmisja z osoby na osobę. Powiedział: ,,To jest właśnie problem z hospitalizacją, gdzie można zostać zarażonym gronkowcem, bakteriami Clostridium difficile, norowirusem itd. Idziesz do szpitala z pewnym problemem i wychodzisz zarażony wirusem, to dobrze znany problem.”

Troje spośród pięciu osób znajdujących się w szpitalu University Hospital of Wales w Cardiff, najprawdopodobniej zaraziło się na oddziale szpitala, twierdzi NPHS. Dwóch spośród pięciu pacjentów zostało zwolnionych ze szpitala, jeden jest w stanie krytycznym, a dwoje innych jest leczonych na oddziale.

Profesor Dimmock powiedział, że prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się wirusa z Cardiff zależy od tego, w jakim stopniu wirus zostanie opanowany.

źródło: Metro, 21 listopada 2009 r.

Brutalnie zaatakowany mężczyzna stracił część czas...
Wybryki młodocianego gangu przed Tesco w Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas