Norowirus atakuje. Uważajmy na siebie.

Osoby odwiedzające placówki medyczne w hrabstwie Worcestershire powinny zachować szczególną ostrożność po tym, jak w jednej z nich wykryto obecność norowirusa.

Odwiedziny w szpitalu Alexandra zostały ograniczone do wyjątkowych przypadków. Część oddziałów została zupełnie zamknięta. Worcestershire Royal oraz szpital Kidderminister zezwalają na wstęp jedynie najbliższej rodzinie. Placówki te dopuszczają obecność maksymalnie dwóch odwiedzających przy łóżku pacjenta.

Pośród oddziałów objętych restrykcjami jest oddział 12. oraz 14. w szpitalu Alex. Ograniczenia dotyczące odwiedzin zostały wprowadzone po wcześniejszym ataku wirusa.

Osoby z objawami norowirusa, takimi jak biegunka i wymioty, powinny pozostać w domach, wezwać lekarza rodzinnego lub NHS Direct. Nie wolno ryzykować pogłębienia infekcji. Nie istnieje określone leczenie norowirusa, poza kontrolowaniem przebiegu choroby. Aby uchronić się przed jego atakiem należy przestrzegać kilku zasad:

- pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu,
- dokładnie myć ręce po korzystaniu z toalety,
- wznowić spożywanie posiłków dopiero po 48 godzinach od ustąpienia objawów,
- jeśli objawy nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub bezpośrednio z NHS Direct pod numerem telefonu 0845 46 47.

Więcej informacji na temat norowirusa oraz restrykcji w szpitalach w Worcestershire znajduje się na stronie www.worcsacute.nhs.uk.

Źródło: redditchstandard.co.uk, opr. ND

Twój „Brytyjski Sen“ w BBC?
Wypowiedz się o transporcie miejskim w Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas