Niemoralne zachowanie nastolatków na placu gier

zdemoralizowane nastolatkiGrupa nastolatków spotyka się na niedawno wybudowanym placu rozrywki Multi Use Games Area w Alvechurch (MUGA) aby pić alkohol, zażywać narkotyki oraz odbywać przygodne stosunki seksualne w samochodach – twierdzą mieszkańcy.

Pojawiły się również oskarżenia, że niektórzy załatwiają swoje fizjologiczne potrzeby w pobliżu wyżej wymienionego miejsca. Grupa licząca ok. 30 – 40 osób spotyka się w czwartki, piątki i soboty w godz. od ok. 19.00 do wczesnych godzin porannych. Rezydenci mają już dosyć wybryków zdemoralizowanych nastolatków, dlatego postanowili powiadomić policję oraz Bromsgrove District Council.

Pewna kobieta, prosząc o zachowanie anonimowości, powiedziała: ,,Wszystko zaczęło się ok. 18 miesięcy temu, kiedy wybudowano tu ten plac. Wtedy wszystko się nasiliło. Jedna z moich sąsiadek powiedziała, że jest zbyt przerażona, aby gdziekolwiek wyjść, ponieważ 30 nastolatków pije alkohol przed jej domem. Rano zostawiają po sobie ślady takie jak resztki marihuany oraz innych twardych narkotyków, zużyte prezerwatywy oraz potłuczone butelki, które mogą poważnie zranić dzieci.” Kobieta wierzy, że jedynie mniejszość nastolatków z Alvechurch sprawia problemy. Reszta przyjeżdża pociągami z innych rejonów.

Zdaniem mieszkańców, budowa tego miejsca jest magnesem dla nastolatków zachowujących się w ten sposób. Domyślali się nadchodzących problemów, kiedy tylko pojawiły się plany dotyczące MUGA.

W lipcu 2008 r. zorganizowane zostało spotkanie, w którym udział wzięło ok. 100 osób. Każdy mógł wyrazić swoją opinię. Już wtedy pojawiały się obawy, że projekt może negatywnie wpłynąć na życie rezydentów.

John Godwin, przewodniczący Bromsgrove Community Safety Partnership, powiedział, że wszystkie możliwe niedogodności były brane pod uwagę, aczkolwiek dodał, iż ,, według opinii Safety Partnership, MUGA współdziała przeciwko problemom. Od kiedy wprowadzono projekt, zachowania antyspołeczne w Alvechurch jako całość spadła.”

Sierżant lokalnej policji Ben Hembry powiedział, że w odpowiedzi na obawy jakie pojawiły się na zebraniu PACT-u, w lipcu przeprowadzone zostało dochodzenie detektywistyczne.  ,,W ostatnie zamieszki, o których wiemy wplątana była grupa nastolatków spoza Alvechurch. Kłopoty skończyły się zaraz po przyjeździe policji.”

„Łatwo jest się domyślać najgorszego kiedy grupa młodych ludzi zbiera się w jednym miejscu. Należy jednak pamiętać, że cały pomysł wybudowania placu miał zapewnić miejsce spotkań dla młodzieży i większość z nich całkowicie rozumie jakie zachowanie jest do zaakceptowania.” – dodał sierżant Hembry. Następne zebranie PACT-u w tej sprawie odbędzie się we wtorek 13 października od godz. 19:00 w Alvechurch Village Hall.

źródło: Redditch Standard, 06 października 2009


Plan budowy 7000 nowych mieszkań przed 2026 r.
Kara dla mężczyzny oskarżonego o napastowanie seks...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas