Nie możemy zająć się przestępczością, ale prowadzimy blog

Szefowa policji, gdzie funkcjonariusze zignorowali zgłoszenie ofiary napaści, powiedziała publicznie, że społeczeństwo nie zawsze powinno oczekiwać odpowiedzi - mimo, że policjanci z jej jednostki poświęcają czas na edytowanie wpisów na blogu o psie.

Julie Spence odpowiedziała, kiedy sędzia oskarżył jej oficerów o ,,obojętność” wobec nastolatka pobitego kijem do baseballa.

Powiedziała, że żadna siła na świecie nie jest tak dobrze zaopatrzona, by mogła niezwłocznie odpowiadać na każde zgłoszenie na 999. Ale policja z Cambridgeshire była w tym tygodniu duma, chwaląc się sukcesem blogu, rzekomo prowadzona przez Lukas’a, jedego ze szczeniąt owczarka niemieckiego.

Matthew Elliott, prezes Związku podatników, powiedział: ,,W policji nie chodzi o stosunki z opinią publiczną czy wymyśle strony internetowe. Chodzi o zapewnienie ludziom bezpieczeństwa i zapewnienie społeczeństwa, że policja zajmuje się przestępczością solidnie i zdecydowanie.” Pani Spence wygłosiła swoją uwagę po wypadku 18-letniego Sadegh Ghanbara, którego porzucono ze złamanym nosem i siniakami, kiedy został zaatakowany przez innego nastolatka. Zgłoszenie ofiary na 999 zostało umniejszone i funkcjonariusze dotarli na miejsce dopiero po tym, jak został zaatakowany i zadzwonił po raz drugi.

Sędzia Sean Enright powiedział, że reakcja policji ,,zalatywała obojętnością”. Pani Spence odpowiedziała w blogu oraz przekazie internetowym, mówiąc: ,,W idealnym świecie oficerowie zostaliby wysłani do zdarzenia po pierwszym telefonie. Ale my nie jesteśmy w idealnym świecie.”

Sekretarz gabinetu cieni, Chris Grayling powiedział: ,,Musimy uzyskiwać więcej od naszej policji zza biurek.”

źródło: Metro, 05 luty 2010 r.

Kobieta z Redditch pozostawiona w agonii po operac...
Bezpłatne laptopy dla rodzin z niskimi dochodami
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas