Nastolatek z Redditch postrzelony w twarz

Nastolatek strzelił z wiatrówki podczas szamotaniny z innym nastolatkiem, któremu podobała się ta sama dziewczyna, usłyszał sąd. Ben Goodwin z Stourbridge pociągnął za spust dwukrotnie. W twarzy 17-letniego Lewis’a Franks’a utkwiły dwie kulki śrutu, powiedział Paul Whitfield, oskarżyciel.

Wykonanie operacji było niemożliwe. Lekarze mają nadzieję, że śrut wydostanie się samoistnie. Goodwin, wtedy jeszcze 17-letni, a teraz już 18 letni, przyznał się do bezprawnego zranienia oraz posiadania broni w czasie popełnienia przestępstwa w sądzie w Worcester. Mieszkający przy Westwood Avenue w Stourbridge, Goodwin został skazany na dwa lata aresztu przez Andrew Hatton’a, który określił jego czyn jako głupi i niedojrzały i mógł mieć dużo poważniejsze konsekwencje.

Grupa nastolatków zebrała się po południu na Exhall Close w Redditch, 22 grudnia 2008 r. Goodwin i Franks obydwaj w przeszłości związani byli z dziewczyną, która mieszkała przy wspomnianej ulicy. Pan Whitfield powiedział, że głowa Franks’a została najpierw unieruchomiona, po czym Goodwin wymierzył broń w kierunku jego twarzy i wystrzelił. Goodwin kłócił się, że broń wystrzeliła przez przypadek, jednak spust musiał wcześniej celowo zostać zwolniony – inaczej broń nie wypaliłaby.

Martin Butterworth, obrońca, przyznał, że przestępstwo było ,,głupotą nastolatka”, który skończył edukację w wieku 15 lat i nie posiadał żadnego wsparcia ze strony swoich rodziców. Nastolatek mieszkał z kimkolwiek, kto mu na to pozwolił. Nie potrafił dobrze czytać i pisać, ale na jego szczęście nie był wcześniej notowany. W czasie 87 dni spędzonych w areszcie w oczekiwaniu na proces, Goodwin koncentrował się na nauce.

źródło: Redditch Advertiser, 26 marca 2010 r.

 

Sanitariuszka okradała 90-letnią kobietę
Każdy mieszkaniec UK będzie miał własną stronę www
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas