Napadł na bank i groził że zastrzeli dziecko

Napad na bankMężczyzna, który napadł na bank w Alcester niedaleko Redditch groził, że zabije małe dziecko jeśli kasjerka nie przekaże mu szybko pieniędzy. Jednak napad szybko się zakończył kiedy taksówkarz, który przypadkowo podwiózł bandytę Anthony’ego Pulley. Kierowca wszedł do banku, aby sprawdzić gdzie znajduje się Pulley. Kiedy spostrzegł, że jest on w trakcie obrabowywania banku, wyciągnął rzezimieszka na ulicę.

Pulley, lat 57 z Barnsley Hall Drive w Bromsgrove, został aresztowany przed bankiem. Mężczyzna stanął przed sądem przysięgłych w Warwick, gdzie przyznał się do próby napadu na bank.

Prokurator Vicki Lofrese powiedziała, że 12 maja o godz. 11.30 kasjerka Christine Jones z HSBC znajdującego się na High Street w Alcester, miała dwóch czekających klientów- jeden z nich miał małe dziecko w wózku.

Mężczyzna, który według niej wyglądał na chorego i słabego podszedł do kasy i bez słowa wyjaśnienia położył złożoną kartkę przed kasjerką.

Kobieta rozłożyła kartkę i zobaczyła wiadomość: ,,Szybko podaj pieniądze. Mam pistolet w mojej kieszeni. Zabije wszystkich, którzy tu są. Nie włączaj alarmu przez następne pięć minut.” Napastnik poklepał prawą ręką lewą kieszeń swojej kurtki, co miało oznaczać, że właśnie tam kryje broń.

Pani Jones lekko cynicznie powiedziała, że chce zobaczyć pistolet, następnie wyjmując pieniądze z kasy aktywowała alarm. Przyjmując, że pracownica banku jest celowo powolna, Pulley wskazał na wózek z dzieckiem i zagroził: ,,Pośpiesz się, albo zabiję to dziecko.”

Obserwująca napastnika Karen Wright, również pracująca w banku, także włączyła alarm i kazała wyjść innym klientom, podczas gdy pani Jones włożyła do torby £5 000. Zanim jednak przekazała je w ręce bandyty, taksówkarz Neil Gow wszedł do banku by sprawdzić, co tak długo robi jego klient.

Kiedy zobaczył przyczynę problemu, zapytał: „Och Tony, coś ty narobił? Wyjdź stąd natychmiast”, po czym wyprowadził go na ulicę gdzie chwilę później przekazał przestępcę w ręce policji. Po aresztowaniu, odnosząc się do swojego poprzedniego wyroku pozbawienia wolności na 3 lata powiedział: ,,Kiedy byłem za to w więzieniu po raz ostatni powiedziałem, że już nigdy tego nie zrobię.” W 1978 r. mężczyzna napadł na spółkę budowlaną używając pistoletu – zabawki. Później dodał też, że był alkoholikiem i próbował obrabować bank, aby zdobyć pieniądze na nowy start dla swojej rodziny.

Obrońca oskarżonego, Nick Devine powiedział, że raport psychiatryczny na temat osoby Pulley’a, który jest obecnie pod nadzorem oddziału psychiatrycznego, pozwala na umieszczenie go pod całodobową opieką psychiatryczną. Sędzia Christopher Hodson odroczył sprawę do czasu, kiedy zostanie przygotowany raport przez sądowe służby kuratorskie. Sędzia zgodził się, aby po zapłaceniu kaucji Pulley mógł zostać zwolniony z więzienia, pod warunkiem, że podda się on leczeniu.

źródło: Redditch Standard, 16 października 2009.

Planujesz kupno domu w UK? Bank zapyta o twoje wyd...
Szpital przewiduje wzrost zachorowań na świńską gr...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas