Nadchodzi lato – w ciągu tygodnia temp. wyniesie 20ºC

W przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii jest nadzieja na ,,pogodę na lody". Będzie to pozytywna zmiana po zimnym rozpoczęciu tego miesiąca, kiedy wielu kierowców zaskoczyły oszronione szyby samochodowe w czasie mroźnych poranków.

W połowie tygodnia jednak temperatura wzrośnie do 20ºC, kiedy cieplejsze wiatry przyniosą pogodę bardziej odpowiednią dla maja. Najcieplejsze warunki klimatyczne będą w południowej i zachodniej Anglii, ale temperatura wzrośnie we wszystkich regionach kraju.

Temperatury były o około 2º do 4º zimniejsze niż zazwyczaj o tej porze roku, ze względu na północno-wschodnie wiatry przynoszące zimne powietrze znad Arktyki. Teraz wiatr przybywa do nas z zachodu i południowego-zachodu, co oznacza łagodniejsze, atlantyckie powietrze. Nowy kierunek wiatru powinien również pomóc odgonić chmurę pyłu wulkanicznego w przeciwnym kierunku. Synoptyk Rachel Vince powiedziała: ,,Przed środą lub czwartkiem temperatury w ciągu dnia mogą osiągnąć trochę powyżej 20ºC. Pogoda będzie świetna i będziemy mieć ładne, długie, słoneczne dni. Po prawie pogoda ,,na lody”, jaką mieliśmy w kwietniu. Pogoda będzie znacznie łagodniejsza w każdym regionie kraju.”

źródło: Metro, 15 maja 2010 r.

Matka z Lichfield zabiła dwoje swoich dzieci
Angielski drugim językiem dla 1 spośród 6 dzieci
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas