Możliwa likwidacja child benefit na dzieci powyżej 13 roku

Rodzice, których dzieci mają powyżej 13 lat mogą stracić zasiłek znany jako child benefit. Pomysł wypłacania pieniędzy w powiązaniu z wiekiem jest badany jako część planu nowego rządu. Jest to jednak mało prawdopodobne, że zasiłek będzie uzależniony od wysokości dochodów. Obecnie jest on wypłacany do osiągnięcia przez dziecko 19 roku życia, jeśli uczy się w pełnym wymiarze czasu. Kosztuje to podatników ok. 11 bilionów funtów rocznie. Ale nowy doradca rządu, Frank Field zasugerował, żeby zasiłek był bardziej uzależniony od wieku.

Dodatkowe pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na wcześniejsze lata życia dzieci, po czym zasiłek miałby zostać zabrany w wieku 13 lub 14 lat. Pan Field powiedział, że wtedy matki ,,są bardziej zaangażowane w pracę niż zajmowanie się dziećmi” i czują, że należy z dziećmi spędzać mniej czasu. Członek parlamentu wywodzący się z partii pracy, pan Field został wyznaczony przez premiera Davida Camerona w zeszłym tygodniu, by przewodniczyć Review of Poverty and Life Chances. Pan Field powiedział również, że sprawdzał, czy child benefit mógłby zostać opodatkowany, a zebrane pieniądze przydzielone na nowo.

Organizacja charytatywna Barnardo ostrzegła: ,,Bylibyśmy zaniepokojeni jeśli child benefit zostałby zatrzymany dla starszych dzieci. Prawie 4 miliony dzieci żyje dzisiaj w biedzie.”

źródło: The Sun Online, 12 czerwca 2010 r.

Plaża w Redditch
Jeden na czterech Brytyjczyków zbyt gruby
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas