,,Mój ginekolog wykorzystał mnie” – twierdziła pacjentka

Ginekolog spowodował orgazm u swojej pacjentki, podczas gdy pielęgniarka stała nieopodal – usłyszał sąd. Angus Thomson jest oskarżony o atak seksualny na Bibi Giles, która twierdziła również, że lekarz proponował jej również romans. Pani Giles, lat 50, oskarża pana Thomson’a o molestowanie seksualne i pozywa go w sądzie w Worcester.

Matka jednego dziecka, która odstąpiła od prawa do aminowości twierdzi, że podczas jednej z wizyt lekarz powiedział do niej podniesionym głosem: ,,kochaj się ze mą albo sprawie, że eksplodujesz”.

Wewnętrzny kontrola miał miejsce 30 listopada 2006 roku w Droitwich Spa Hospital, sześć tygodni po jej operacji wskutek wypadania macicy – pospolitego zjawiska dotykającego starszych kobiet.

Podczas konsultacji obecna była również pielęgniarka. Panna Christina Lamber, adwokat reprezentujący pana Thomson’a, zasugerowała do pani Giles: ,,Miała pani dwa szczytowania, orgazmy lub niezamierzone reakcje.”

Ona odpowiedziała: ,,Nie mogę kontrolować swojego ciała. On mnie dotykał i moje nogi się po prostu ugięły.”

,,Czułam, że to jest złe – ale nie wiedziałam, czy to jest to metoda, jakiej ginekolodzy używają podczas badania pacjenta po operacji.”

,,Kiedy opuściłam gabinet nie było wątpliwości, że rozmowa i dotyk miały podtekst seksualny. Nie chciałam nic mówić ponieważ wciąż byłam pod jego opieką.”

Panna Lambert dodała: ,,Właśnie pani powiedziała, że on wykorzystał terapeutyczne badanie by panią wykorzystać.” Żona budowlańca, walcząc z napływającymi do oczu łzami, odpowiedziała: ,,To jest dokładnie opis tego co zrobił. On mnie wykorzystał.”

,,Powiedziałam mojemu mężowi – zadzwoniłam do jego pracy, płakałam do telefonu. Opowiedziałam mu jak zareagowałam, jak ugięły się moje nogi. To było jak orgazm.”

Powiedziała, że nie chciała przechodzić przez problemy ze zmianą ginekologa więc została pod opieką pana Thomasa, ale twierdzi również, że za każdym razem kiedy chciała rozmawiać o stanie swojego zdrowia, on zmieniał przedmiot rozmów do tematu posiadania pozamałżeńskich spraw.

Kobieta dodała również, że była pod presją ze strony pana Thomsona, gdy dał jej swój telefon domowy oraz komórkowy mówiąc, by dzwoniła do niego bez względu na dzień i godzinę. Wykaz rozmów telefonicznych między nimi został przekazany sądowi, aczkolwiek panna Lambert powiedziała, że telefony od pana Thomas’a były odpowiedziami na telefony od pani Giles.

Panna Lambert dodała: ,,21 grudnia 2006 roku zadzwoniła pani do niego 3 razy podczas gdy był w klinice. Raz dodzwoniła się pani do jego poczty głosowej, za trzecim razem on wciąż był w klinice.”

Adwokat wymienił serię rozmów oraz wiadomości tekstowych od pacjentki z wiosny 2007 roku. Ale pani Giles powiedziała: ,,On próbował zmieniać temat rozmów telefonicznych do osobistych tematów, emocji oraz seksu. Rozmowa zawsze zaczynała się od jego pytania: ,,jakieś problemy?” po tym rozmowa zawsze staczała się do innych tematów.”

W jednym z telefonów pani Giles – twierdząca, że pan Thomson domagał się pocałunku podczas następnej wizyty w jego klinice, powiedziała, że obawia się, iż mrowienie w miejscu założonych szwów może oznaczać infekcję.

Dodała: ,,On odpowiedział ,To fajne uczucie nieprawdaż?, uprawiała już pani seks?’ Odpowiedziałam, że nie. ,Powinna pani, w przeciwnym razie pani eksploduje’, to była jego odpowiedź podniesionym głosem.”

Panna Lambert zwróciła uwagę, że byłoby to ,,niezwykle niebezpieczne” dla pana Thomsona, gdyby ten dotykał jej seksualnie w obecności pielęgniarki.

Pani Giles odpowiedziała: ,,Tak, to było niebezpieczne, dlatego on odsunął się tak szybko.”

,,Patrzył kiedy się ubierałam i powiedział, że jestem jego pacjentką w najlepszej formie. Zaczął się mi przyglądać kiedy pielęgniarka pomagała mi zejść z łóżka.”

Proces nie potoczył się jednak pomyślnie dla pani Giles. Pacjentka przyznała, że miała wysokie libido i chciała osobistych kontaktów z lekarzem, pomijając relacje pacjent-lekarz. W czasie leczenia przez pana Thomsona, personel regularnie dyskutował na temat jej zachowania w stosunku do ginekologa.

Zgadzając się na wypłacenie panu Thomson’owi 30 000 funtów, szacuje się, że łączne koszty poniesione przez panią Giles mogą wynosić nawet 50 000 funtów.

źródło: Daily Telegraph, 19 grudnia 2009.

Ofiara - £1 750, prawnik - £102 334
Aresztowanie napadających na nastolatka w łóżku
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas