Mieszkańcy Redditch krytykują reorganizację szpitali w hrabstwie Worcestershire

alexander-hospital-reditch

Reakcja mieszkańców Redditch na ogłoszenie reorganizacji Worcestershire Acute Hospitals, o której dowiedzieliśmy się niedawno, była zdecydowanie negatywna. Wiemy już, co organy administracji NHS planują zrobić ze szpitalami w trzech sąsiadujących ze sobą hrabstwach. Najbardziej wstrząsnęły informacje na temat szpitala w Redditch.

Organy odpowiedzialne za służbę zdrowia jednogłośnie zatwierdziły nowy model kliniczny na spotkaniu w ubiegłą środę. Zobaczyliśmy pewne istotne zmiany gdzie najgorszą zmianą jest trwałe przeniesienie oddziału położniczego ze szpitala w Redditch do szpitala w Worcestershire Royal Hospital. Należy dodać, że jeszcze do niedawna cały czas trwały rozmowy na temat powrotu porodówki do Redditch, lecz teraz definitywnie oddział nie wróci do tutejszego szpitala.

Oddział Dziecięcy także został przeniesiony do szpitala Worcestershire Royal Hospital, podczas gdy w szpitalu Alexandra Hospital będą tylko prowadzone zabiegi, które wymagają natychmiastowej interwencji operacyjnej. Tysiące osób zgłosiło swoje zastrzeżenie do propozycji w okresie trwania konsultacji, lecz wygląda na to, że opinia publiczna w Redditch nie była brana pod uwagę, gdyż nie wpłynęła ona na sytuację szpitala.

Andrea Berry powiedziała: „Konsultacje publiczne były błędne, ponieważ nie dawały ludziom żadnych możliwości negocjacyjnych, a kwestionariusz był niejednoznaczny”.

Sarah Louise Robson powiedziała: „Więc jeśli moje dziecko zachoruje, to muszę jechać 40 minut do innego szpitala, gdzie do szpitala w Redditch jest tylko 5 minut drogi. Płacę podatki i zasługuje na szpital w moim mieście. Wszyscy pamiętamy jak mały chłopiec zmarł w tym roku, gdyż nie mógł on zostać przyjęty do szpitala w Redditch. Ile zgonów jeszcze potrzeba, żebyście zdali sobie sprawę, że szpital w Redditch jest potrzebny, bo do Worcester jest za daleko.”

Kelly Marie powiedziała: „Co za cholerny żart! A co z osobami z dziećmi, które nie prowadzą samochodu?! Mieliśmy już przypadek dziecka, któremu odmówiono przyjęcia do szpitala w Redditch w nagłym wypadku, wskutek czego dziecko zmarło. Ile jeszcze dzieci trzeba poświęcić? Zycie każdego jest narażone na niebezpieczeństwo.”.

Worcestershire Acute Hospitals NHS Trust twierdzi, że nowy model zaoszczędzi 4,4 milionów funtów rocznie i podkreśla, że pomoże to chorym w naszym hrabstwie.

Nowy rekord, w UK pracuje 2,37 miliona imigrantów
Spiesz się z wydawaniem monet jednofuntowych - nie...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas