Mężczyzna skazany za gwałt na córce swojej partnerki

Informatyk, który zaprzyjaźnił się z kobietą przez Internet, a następnie zgwałcił jej córkę, trafił w czwartek przed sąd. Phillip Anthony Brown, lat 37, który mieszkał przy Ox Leasow, Woodgate Valley, Birmingham, poznał matkę 14-letniej dziewczynki przez portal randkowy i wprowadził się do jej domu w Redditch. Para planowała się pobrać, jednak kiedy ona była w pracy, Brown wykorzystywał seksualnie jej córkę. Mężczyzna przyznał się do winy 20 lipca 2010 r. do dwukrotnego dokonania gwałtu na 14-latce między wrześniem 2009 r., a styczniem 2010 r. oraz styczniem oraz kwietniem 2010 roku. Brown przyznał się również do 5-krotnego robienia nieprzyzwoitych zdjęć 14-latce oraz 5-krotnego robienia nieprzyzwoitych zdjęć innym dzieciom. W sumie znaleziono aż 50 000 zdjęć pierwszego stopnia, 8 zdjęć drugiego stopnia, 4 zdjęcia trzeciego stopnia, 47 zdjęć czwartego stopnia oraz 3 zdjęcia piątego stopnia, przy czym stopień piąty uznawany jest za najbardziej poważny.

Oddział policji West Mercia współpracował z Child Protection Unit z północnej części hrabstwa Worcestershire w celu przeprowadzenia śledztwa. Brown stanął przed sądem koronnym w Worcester w czwartek, 2 września 2010 r. Sędzia Patrick Thomas określił oskarżonego jako ,,drapieżcę”, który pozostawił swoją ofiarę ,,zranioną psychicznie”. Mężczyzna został skazany na karę więzienia na nieokreślony wymiar czasu, który może trwać nawet 12 lat za gwałty oraz dodatkowo 4 lata za robienie zdjęć. Brown musi spędzić minimum 6 lat w więzieniu, jednak nie zostanie wypuszczony, do póki nie przestanie stwarzać zagrożenia. Przejdzie również terapię dla przestępców seksualnych. Mężczyzna po opuszczeniu więzienia będzie również objęty programem Sexual Offences Prevention Order. Oznacza to, że będzie objęty pewnymi ograniczeniami dotyczącymi między innymi dostępu do Internetu.

Detektyw Elaine Sloane z Child Protection Unit w Bromsgrove, powiedziała: ,,Jesteśmy zadowoleni z wyroku i mamy nadzieję, że przyczyni się to w pewnym stopniu do pomocy ofiarom i ich rodzinom w odbudowie życia. Chcielibyśmy przypomnieć użytkownikom Internetu o pozostaniu ostrożnym na portalach randkowych oraz społecznościowych i nie zawieraniu zbyt wiele informacji o sobie. Tak zwani „przyjaciele” w świecie wirtualnym mogą celowo ukrywać swoje prawdziwe oblicze.”

źródło: Redditch Advertiser, 02 września 2010 r.

Zdrowe siostry przeszły mastektomię by uniknąć rak...
Nauczyciele podejrzani o posiadanie dziecięcej por...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas