Mężczyzna groził policjantowi toporem

Mężczyzna wyciągnął topór zza swojego paska po tym, jak oficer policji próbował go przeszukać w centrum Redditch. Shane Lee szedł w stronę policjanta, który cofnął się zanim użyto policyjnych psów i obezwładniono mężczyznę.

Film z przerażającym incydentem z Queen Street został pokazany w sądzie w Worcester. Lee, lat 22 z Lilac Close, Redditch, został aresztowany na 12 miesięcy po przyznaniu się do winy posiadania broni, napaści na funkcjonariusza i utrudnianie pracy policji.

Naczelny sędzia Martin Butterworth, powiedział, że posiadanie takiego narzędzia na ulicy mogło doprowadzić do zadania poważnych ran. Dodał również: ,,Wydarzenie musiało być naprawdę przerażające, ale oficer próbował cię aresztować. Ty natomiast wskazałeś gestem, że jeżeli podejdzie bliżej, ty byłbyś go uderzył.”

Zajście miało miejsce 13 stycznia tego roku, kiedy operator kamery wierzył, że o godz. 00:30 miała miejsce sprzedaż narkotyków. Kamery namierzyły Lee i jego przyjaciela zanim dwóch policjantów zatrzymało ich by sprawdzić, czy nie mają narkotyków, powiedział Kerry Moreton, oskarżyciel.

Lee trzymał topór przy swoim boku i groził słownie. Jednakże mężczyzna rzucił broń, kiedy zobaczył policyjnego psa i tresera, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Twierdził on, że topór kupił w celu wycięcia korzeni drzewa i odebrał topór z pubu tamtej nocy. Nie znaleziono narkotyków.

Mężczyzna był już wcześniej notowany za groźby, stawianie oporu policji, uszkodzenie mienia i paserstwo. Obrońca, Jason Aris, twierdził, że życie oskarżonego było zniszczone przez trudne czasy odkąd skończył 12 lat oraz problemy z alkoholem.

źródło: Redditch Standard, 18 lutego 2010 r.

Właściciel sklepu monopolowego sprzedał alkohol 14...
Zakapturzeni złodzieje napadli na sklep na Matchbo...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas