Mąż oczyszczony z zarzutów zamordowania żony

Mąż, który zabił swoją żonę, kiedy śnił, że jest ona włamywaczem, odszedł z sądu wolno. Sędzia powiedział mu: ,,Jesteś porządnym mężczyzną i oddanym małżonkiem.”

Udręczony Brian Thomas został oczyszczony z postawionych mu zarzutów dokonania morderstwa na swej żonie Christine, lat 57. Po prawie 40 latach szczęśliwego małżeństwa mężczyzna zabił są żonę, kiedy spał.

Rozpocząć się miał właśnie trzeci dzień śledztwa, kiedy Wymiar Sprawiedliwości nieoczekiwanie podjął decyzję, że nie będzie już szukał specjalnego werdyktu by uniewinnić mężczyznę posądzając go o niepoczytalność.

Śledztwo mogłoby wykazać, że pan Thomas powinien trafić do szpitala psychiatrycznego. Sędzia Nigel Davis powiedział, że była to ,,odpowiednia decyzja” i wielu spośród 12 przysięgłych uroniło łzy sympatyzując się z poruszającą serce historią małżeństwa pana Thomasa.

Sędzia powiedział 59-letniemu emerytowi: ,,Jesteś porządnym mężczyzną oraz oddanym małżonkiem.”

,,Mocno podejrzewam, że nie przeciwstawiając się okolicznościom tutaj, będzie się pan czuł winny w związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce tamtej nocy.”

,,W oczach prawa, nie ponosi pan odpowiedzialności. Jest pan wolny.”

Pan Thomas, ojciec dwóch dorosłych córek oraz dziadek, zdecydował się na udzielenie komentarza, kiedy został wyprowadzony przez krewnych z sądu w Swansea. Jego brat Raynind powiedział: ,,To jest absolutnie zdumiewające, to trafna decyzja. Sprawiedliwość zwyciężyła.”

,,Nie byłem zdumiony, że wszczęto śledztwo z uwagi na to, co się stało – to trzeba było wyjaśnić.”

,,On jest łagodnym mężczyzną i zawsze był. To dobry człowiek.”

,,Christine and Brian kochali się. Było widać, że wzajemnie darzyli się uczuciem i tak było przez cały czas.”

,,To, co się zdarzyło, to tragiczny wypadek w ich życiu. Brian jest teraz bardzo emocjonalny, lecz cieszy się, że został uwolniony.

,,Jego rodzina i przyjaciele bardzo się cieszą. Czekaliśmy na to prawie półtora roku.”

,,Jego sprawa była odraczana w sądzie przez 10 miesięcy i jako rodzina twierdzimy, że była to zła decyzja.”

Sąd usłyszał, że pan Thomas zaczął miewać myśli samobójcze w związku z tragedią, która miała miejsce w lipcu zeszłego roku.

Do incydentu doszło, kiedy on i jego żona odjechali ok. 60 mil od swojego domu w Heath, Południowa Walia. Para udała się nad wybrzeże w pobliżu Aberporth, by spędzić razem trochę czasu. Mieli nocować w przyczepie kempingowej.

Zaparkowali pojazd i położyli się spać, ale o 23.30 ich spokój zakłóciły ,,chłopięce wyścigi”, kręcąc się w kółko i zawracając ,,na ręcznym”. Przenieśli się więc na parking obok pobliskiego ,,Ship Inn” i poszli spać w podwójnym łóżku w przyczepie.

Niestety o godz. 3.49 rano pan Thomas zadzwonił na 999 mówiąc, że udusił żonę, kiedy spał. Wierzył, że był to intruz, który mu się śnił. Siedząc na ławie oskarżonych popłakał się, gdy kaseta z nagraniem jego rozmowy była odsłuchiwana. Sędzia usłyszał go mówiąc: ,,Co ja zrobiłem? Próbowałem ją obudzić.”

,,Chyba zabiłem swoją żonę. O mój Boże. Myślałem, że ktoś się włamał.”

,,Walczyłem z tymi chłopcami, ale to była Christine. Musiałem spać albo coś.”

,,Co ja zrobiłem? Co ja zrobiłem? Możecie tu kogoś przysłać?”

Kiedy policja przyjechała powiedział im: ,,Ona jest moim światem.” Policjanci byli sceptyczni, ale eksperci medyczni orzekli, że pan Thomas cierpiał na zaburzenie senne zwane ,,autonomizmem” co mogło spowodować, że stracił nad sobą kontrolę.

Podczas tragicznej nocy mężczyzna miał sen, że chłopcy, którzy wcześniej się ścigali, włamali się do ich przyczepy, a on z nimi walczył. Pan Thomas przyznał się do zabicia swojej żony i sąd chciał, by uznano go winnym pod zarzutem niepoczytalności.

Sędzia powiedział panu Thomasowi: ,,Wszyscy z nas, którzy byli tutaj w sądzie i słyszeli nagranie pańskiego telefonu na 999, wiedzą dokładnie co pan czuł i jakie były pana uczucia, kiedy odkrył pan, że żona nie żyje.”

,,Myślę, że nie potrzeba zbyt wielkiej wyobraźni, aby domyślić się co musi pan czuć dzisiaj.”

źródło: The Sun, 20 listopada 2009 r.


Dużo więcej dla przyszłych mam w Alexandra Hospita...
Brutalnie zaatakowany mężczyzna stracił część czas...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas