Matka z Lichfield zabiła dwoje swoich dzieci

Lianne Smith, matka z Lichfield, która udusiła dwoje swoich dzieci, spała w tym samym łóżku. Ofiarą 43-letniej kobiety byli 5-letnia Rebecca oraz 11-miesięczny Daniel. Dzieci zmarły w poniedziałkowy wieczór w hiszpańskim hotelu. Według raportów alarm wszczęto następnego dnia około godz. 14.00.

Brytyjka pozostanie w areszcie w związku z orzeczeniem sądu, iż kobieta jest przy zdrowych zmysłach i zdaje sobie sprawę ze swojego postępowania. Według dokumentów sądowych oskarżona trzykrotnie przyznała się do morderstwa. Pierwszym razem powiedziała o tym lekarzowi, kiedy została aresztowana. Następnie przyznała się w obecności detektywów. Kobieta zostawiła również wiadomość na kartce w hotelu Lloret de Mar na Costa Brava, po nieudanej próbie samobójczej. Na notce napisano: ,,Mam nadzieje, że możecie mi wybaczyć.”

W piątek sędzia Rafael Fernandez Santiago przesłuchał Lianne w czasie sześciogodzinnej rozprawy sądowej za zamkniętymi drzwiami w Blanes, Costa Brava. Powiedział on, że lekarz ,,wysnuł wnioski, iż pani Smith jest świadoma, ma pełną orientację oraz rozumie sytuację.” Dodał również, że zeznania oskarżonej były ,,spójne i przedstawiały niewiele sprzeczności.” Sędzia ujawnił także, że Lianne została zapytana, czy chce być obecna podczas wynoszenia ciał dzieci z hotelu – ta jednak nie zgodziła się, ponieważ ,, już wcześniej się z nimi pożegnała.” Sędzia powiedział również: ,,Pani Smith spontanicznie powiedziała, że zabiła dwoje swoich dzieci.” Dodał również: ,,Orzeczenie zatrzymanej ratyfikuje to, które złożyła wcześniej, przyznaje się ona do zabicia dwojga swoich dzieci. Zeznanie zawiera również opis przygotowań do zbrodni. Oskarżona działała samodzielnie.”

Sędzia dodał również, że pozostawia ją w areszcie ponieważ istnieje ryzyko, że zniknie, jeżeli zostanie wypuszczona za kaucją. Kobieta nie został formalnie osądzona zgodnie z prawem hiszpańskim. Oficjalne oskarżenia są dokonywane na krótko przed rozprawą. Sąd wydał oświadczenie wraz z pisemnym orzeczeniem o areszcie, które brzmiało: ,,Sędzia sądu Nr 3 w Blanes zatrzymał Lianne Angela Smith w areszcie, a nie na oddziale psychiatrycznym za dwa zabójstwa.”

Gazety potwierdzają, że Lianne bała się, iż Rebecca i Daniel mogliby zostać jej odebrane przez władze w związku z aresztowaniem ich ojca Martin’a Smith, lat 45, w rodzinnym mieszkaniu w Barcelonie, podejrzanego o pedofilię. Sędzia potwierdził, że dzieci zostały uduszone plastikową torbą. Raporty potwierdziły, że Lianne spała z ciałami swoich dzieci przed podcięciem sobie żył, a następnie poprosiła personel hotelu, aby zadzwonili na policji i pogotowie. Lianne przeniesiono w piątek do mieszanego więzienia w Gironie, 60 km na północ od Barcelony. Najprawdopodobniej jest odizolowana w związku z obawami o ataki ze strony innych więźniów. Kobieta znajduje się również pod obserwacją ze względu na możliwość kolejnej próby samobójczej, kiedy powiedziała: ,,Chcę dołączyć do moich dzieci po drugiej stronie.”

Martin Smith zniknął z Wielkiej Brytanii w grudniu 2007 r., gdzie czekał na proces pod 13 zarzutami znęcania się nad dziewczyną w wieku poniżej lat 16 w okresie 1995-2005. Następnie w zeszłym miesiącu, Lianne zgłosiła włamanie w ich mieszkaniu w Barcelonie. Oficerowie śledczy namierzyli Martin’a, ogłoszonego w ubiegłym roku jako jeden z najbardziej poszukiwanych zbiegów w Hiszpanii brytyjskiego pochodzenia. Hiszpańska policja zatrzymała go, podczas gdy brytyjska policja zajęła się dokumentami prawnymi. Martin został aresztowany 7 maja w czasie policyjnej obławy – wysyłając go do Wielkiej Brytanii w środę w ramach procedury przyspieszonej ekstradycji. Martin, pochodzący z North Shields oraz Lianne z Wallsend, North Tyneside nie są małżeństwem, lecz dzielą to samo nazwisko. Para prowadziła nie zarejestrowany pensjonat w swoim trzypokojowym mieszkaniu w Barcelonie. Początkowo w 2008 r. Lianne prowadziła przedszkole dla dzieci na obczyźnie mieszkających w Barcelonie.

Jedna mama, która znała parę powiedziała: ,,Myślałam, że byli bardzo religijni, Świadkowie Jehowy lub mormoni, bo byli bardzo dziwną parą. On był bardzo agresywny, i skarżył się na temat życia w Hiszpanii. Było oczywiste, że to on ,,pociągał za sznurki” w tym związku. Ona była jak żona pastora. Niezwykle elegancko ubrana i pruderyjna, ale wyglądała jak kobieta na skraju załamania nerwowego, bardzo przestraszona i przerażona. Rebecca zachowywała się jak starsza kobieta, taka przykurczona i nieśmiała.”

Lianne grozi od 15 do 20 lat za każde z morderstw – jednak maksymalna kara więzienia w Hiszpanii to 30 lat.

źródło: The Sun, 22 maja 2010 r.

Frustracja w związku ze złą diagnozą lekarza
Nadchodzi lato – w ciągu tygodnia temp. wyniesie 2...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas