Łowcy poświątecznych wyprzedaży atakują centra handlowe

Tysiące poszukiwaczy okazyjnych cen kieruje się do centrum miast w całym kraju by skorzystać z poświątecznych obniżek cen. Ponieważ drugi dzień Bożego Narodzenia przypadł na sobotę, zdaniem sprzedawców to jeden z najbardziej popularnych dni na zrobienie zakupów w ciągu roku.

Przewiduje się, że kupujący wydali ponad 3 miliony funtów, z czego 80% Brytyjczyków pragnie skorzystać z wyprzedaży.

Reporter Sky, Tessa Chapman twierdzi, że kolejki przed Manchester's Trafford Centre zaczęły się tworzyć od godz. 6:00 rano. Wszystko z powodu obiecanych obniżek, które wynosić miały od 40% do 60%.

,,Centrum handlowe liczy na przyciągnięcie 140 000 klientów. Centrum wyposażone jest w 10 000 miejsc parkingowych, które według przewidywań będą zajęte każdego dnia przerwy świątecznej,” powiedziała.

,,W centrum jest 200 sklepów, z czego większość będzie otwartych korzystając z faktu, że po raz pierwszy od 11 lat drugi dzień Bożego Narodzenia przypadł w sobotę.”

Next i Debenhams zostały otwarte o 7:00 rano, podczas gdy sklep Selfridges rozpoczął sprzedaże w oddziałach w Birmingham i Manchester od godz. 8:00 rano.

Mary Adonis, lat 32, mieszkająca w Portobello, zachodni Londyn, przybyła do jednego ze sklepów na Oxford Street o godz. 14:00 by trafić na godziny szczytu. Zdaniem kobiety: ,,Chciałabym rozejrzeć się po wszystkich działach, może uda mi się znaleźć odpowiednią torebkę. Uwielbiam Gucci’ego.”

Szacuje się, że Bluewater Shopping Centre w Greenhithe, Kent odwiedzi ponad 125 000 klientów. Główny manager Andrew Parkinson twierdzi, że parkingi samochodowe były zapełnione w 70% przed godziną 11:00.

W międzyczasie Capital Shopping Centres, którzy są właścicielami 14 centrów handlowych w Wielkiej Brytanii twierdzą, że rekordowe dni to sobota oraz niedziela. Dyrektor Handlowy Trevor Pereira powiedział: ,,Klienci zapełniali wszystkie z naszych 14 centrów już od wczesnych godzin porannych.”

,,Kupujący planują zakupy zanim stawka VAT powróci do wcześniejszej stawki. Jako konsekwencja tego wszystkie nasze sklepy są zatłoczone.”

źródło: Sky News, 26 grudnia 2009 r.

Ogromny rachunek za rozrywkę kryminalistów
Ofiara - £1 750, prawnik - £102 334
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas