Linie lotnicze Ryanair wprowadziły nowe loty do Polski

17 i 18 grudnia uruchomiono nowe połączenia lotnicze na trasach Londyn (Stansted)-Lublin oraz Dublin-Lublin. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Loty z Lublina do Dublina odbywać się będą dwa razy w tygodniu, a do Londynu trzy razy. Rezerwacje uruchomiono już we wrześniu, a ceny biletów rozpoczynają się od 59 zł do Londynu i 112 zł do Dublina.

Wiceprezes Ryanair Michael Cawley potwierdził, że nowe połączenia z Polską będą obsługiwać ok. 70 tys. pasażerów rocznie i pomogły utworzyć już około 70 nowych miejsc pracy. - Jestem zaszczycony, że mogę ogłosić nowe połączenia na trasie Dublin-Lublin. Lotnisko w Lublinie jest jedenastym w Polsce, na którym firma Ryanair uruchomiła swoje usługi – powiedział Cawley podczas ogłoszenia tej informacji.

Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego w Lublinie, powiedział: - To spełnienie naszych marzeń. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że największy przewoźnik tanich linii lotniczych będzie teraz oferował usługi na naszym lotnisku. Jesteśmy przekonani, iż przyczyni się to do rozwoju naszego regionu i jego mieszkańców.

Na siedmiu lotniskach w Polsce linie lotnicze Ryanair są liderem pod względem liczby obsługiwanych pasażerów rocznie. W nadchodzącym roku firma zaplanowała 126 połączeń z Polską, z czego 41 będzie zupełnie nowych. Plany te zakładają przewóz nawet 6 mln osób. Ryanair to także największy przewoźnik lotniczy w Europie. Dysponując około 300 samolotami, operuje na 169 lotniskach w 28 krajach. W tym roku zamierza przewieźć łącznie 79 mln pasażerów.

Źródło: ryanair.com opr. ND

AKTUALIZACJA: Zaginięcie Polaka z Redditch
Świąteczny test kierowców
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas