Lekarz z regionu Midland aresztowany w Niemczech

Lekarz GP rozmawiał z dziennikarzami na temat jego aresztowania w Niemczech, kiedy stawił czoła lekarzowi, który zabił jego ojca. Dr Stuart Gray z Cradley Heath, został zatrzymany przez policję w Lindau, po tym jak spotkał się z dr Danielem Ubani na konferencji, która miała miejsce w sobotę – dzień po tym, jak General Medical Council skreślił niemieckiego medyka z brytyjskiego rejestru po śmierci 70-letniego Davida. Dr Stuart, który pracuje w Kidderminster powiedział: „Czułem się po prostu trochę zmieszany, i muszę dodać, że byłem przestraszony. Oni nie byli wcale zainteresowani tym, co ja mam do powiedzenia na temat mordercy, który przemawiał. Ubani musi zostać zatrzymany, Niemieckie stowarzyszenie medyczne musi się z nim rozliczyć.”

General Medical Council uznał, ze dr Ubni, lat 67, jest niekompetentny ponieważ podał pacjentowi 10 krotnie wyższą zalecaną dawkę leku przeciwbólowego – diamorfiny, kiedy leczył kamienie na nerkach w miejscowości Manea w pobliżu Cambridge w 2008 roku. Niemiecki medyk był wtedy pierwszy dzień w pracy po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Skreślenie z listy medyków w Wielkiej Brytanii nie ma wpływu na jego praktykę lekarską w Niemczech.

Dr Gray, lat 50, powiedział do dr Ubani: ,,Dlaczego wygłasza pan tu mowy jakby był pan kompetentnym lekarzem? Nie jest nim pan, dr Ubani. Został pan wykreślony z rejestru przez Medical Council w piątek. Już wcześniej zarzucono panu nadużycia. Ja jestem lekarzem i jestem kompetentny. Nazywam się dr Stuart Gray. Czy to imię coś panu mówi? Zabił pan mojego ojca. Co ma pan do powiedzenia na ten temat?”

Dr Stuart został zatrzymany na ponad godzinę zanim odwieziono go do głównej komendy policji. Musiał zapłacić 1000 euro kaucji za nachodzenie oraz werbalne znęcanie się nad dr Ubani. W przeciwnym razie spędziłby weekend w więzieniu. Dr Gray przyszedł na konferencję ze swoim bratem, Royem, lat 45, matematykiem z European Space Agency z Darmstadt w Niemczech, który również stawił czoła niemieckiemu lekarzowi. On także został aresztowany.

źródło: Birmingham Mail, 23 czerwca 2010 r.

 

Strach przed nową falą nielegalnych imigrantów
Kierowcy z West Midlands wydali £2.6 milionów na m...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas