Kradzież ciężarówki z towarem o wartości £100000

Ciężarówka przewożąca towar o wartości £100 000, w skład którego wchodziły gumy do żucia Wrigley’s oraz pastylki na ból gardła Lockets, została porwana w pobliżu Redditch, a kierowcę zmuszono do poprowadzenia ciężarówki do hrabstwa Cheshire.

62-letni kierowca został zatrzymany w niedzielę, 5 grudnia 2010 r. o północy, kiedy jechał z Redditch trasą A435 Portway w kierunku M42. Dwaj mężczyźni mający na sobie fluorescencyjne kamizelki i stwarzający wrażenie inspekcji drogowej zatrzymali ciężarówkę w pobliżu przystanku autobusowego przy zjeździe na Alcestem Road. Kiedy kierowca wyszedł, zagrożono mu i zmuszono go do pojechania do hrabstwa Cheshire z jednym ze złodziei, siedzącym za jego plecami. Po zatrzymaniu się gang złożony z przynajmniej pięciu osób związał go w kabinie ciężarówki, po czym złodzieje przepięli naczepę do niebieskiego ciągnika siodłowego marki Mercedes i odjechali. Kierowca w końcu uwolnił się z więzów i skontaktował się z policją około godz. 5:20 nad ranem.

Detektyw sierżant Steve Cook, z Departamentu Śledczego (Criminal Investigation Departmen) z Bromsgrove, powiedział: „Mimo, iż na szczęście kierowca nie doznał żadnych obrażeń, to znalazł się w szoku w związku z całym przejściem. Kradzież tej ciężarówki była oczywiście szczegółowo zaplanowana i wiemy, że uczestniczył w niej gang złożony z przynajmniej pięciu osób. Musimy pilnie rozmawiać z każdym, kto mógł stać przy A435 w pobliżu skrzyżowania Alcester Road około północy w niedzielę, 5 grudnia 2010 r. Być może osoby te widziały tam podejrzane czynności. Sprawcy niewątpliwie rzucali się w oczy dzięki odblaskowym kamizelkom. Nosili również ciemne czapki z daszkami w stylu militarnym oraz czarne rękawice.”

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, powinien skontaktować się z policją, tel. 0300 333 3000. Należy podać tzw. quoting incident reference 63-S-061210. Aby zachować anonimowość, informacje można zgłosić organizacji Crimestoppers, tel. 0800 555 111.

źródło: Redditch Advertiser, 07 grudnia 2010 r.

Zalanie sklepów w Kingfisher Shopping Centre
Wyciek kwasu solnego z cysterny niedaleko Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas