Koniec z dożywotnimi mieszkaniami socjalnymi

Zgodnie z planami rządu, nowi lokatorzy mieszkań socjalnych mogą zostać wysiedleni z domów po okresie zaledwie dwóch lat. Za pomocą ruchu, który rozzłości niektórych członków parlamentu należących do partii liberalnych demokratów, koalicja zamierza położyć kres wynajmu mieszkań socjalnych do końca życia nawet wcześniej, niż to zapowiadano.

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, już jakiś czas temu ogłosił, że chce zlikwidowania dożywotniego wynajmu i zapowiedział wprowadzenie z góry ustalonego okresu wynajmu na okres pięciu lub dziesięciu lat. Osoby wynajmujące takie mieszkania, których sytuacja finansowa uległa poprawie, będą eksmitowane, jednak wypowiedzenie zostanie dostarczone co najmniej sześć miesięcy wcześniej. Rady miast oraz spółdzielnie mieszkaniowe będą mogły również pobierać opłatę za wynajem mieszkania socjalnego w wysokości do nawet 80% ceny rynkowej. W ten sposób będzie można zebrać fundusze na budowę nowych mieszkań. Zmiany te dotyczyć będą jedynie nowych lokatorów – osoby, które dotychczas mają umowę obowiązującą dożywotnio, nie zostaną objęte nowymi zasadami.

Ministrowie nalegają, że nowy ruch sprawi, że system będzie bardziej sprawiedliwy poprzez dawanie właścicielom mieszkań socjalnych więcej niezależności w próbach ulokowania osób z największymi potrzebami. Na liście oczekujących znajduje się aż 5 milionów osób. Plany mogą jednak zaognić napięcie wśród koalicji. Zastępca przewodniczącego partii liberalno-demokratycznej, Simon Hughes nalegał, że wprowadzenie okresowego wynajmu mieszkań socjalnych nie było jego polityką, ani polityką partii. Uważa się, że rząd chce wprowadzić zmiany - które odnoszą się tylko do Anglii już w przyszłym roku.

źródło: Daily Mail, 20 listopada 2010 r.

Polski hydraulik wraca na Wyspy
Wypadek samolotu na lotnisku w Birmingham
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas