Koniec bezpłatnych basenów dla dzieci i osób starszych

Bezpłatne wstępy na baseny dla osób poniżej 16 oraz powyżej 60 roku życia, zostały wycofane po tym, jak podjęto decyzję o przerwaniu projektu. Program wprowadzony w 2008 r., który umożliwiał bezpłatne korzystanie z basenu w Kingsley Sports Centre oraz przy Hewell Road, miał się zakończyć w marcu przyszłego roku. Jednakże decyzja o wcześniejszej rezygnacji z projektu pojawiła się na ostatnim spotkaniu Rady Miasta. Bezpłatne korzystanie basenów dla wcześniej wymienionej grupy osób będzie możliwe, lecz tylko do 27 sierpnia, i będzie kosztować £6 000.

Radny Hartnett Bill powiedział: ,,Zaledwie kilka tygodni pracy nowego rządu i nie tylko musimy pracować dłużej, widzimy obniżkę pomocy socjalnych i pogorszenie dostępu do służby zdrowia, teraz zrezygnowano również z tego cennego programu. Jeśli grupa rządząca podchodziłaby poważnie do świadczenia usług i utrzymywania naszych rezydentów w zdrowiu, nie ruszyliby w kierunku likwidacji programu.”

Od momentu wprowadzenia programu szacuje się, że liczba osób korzystająca z basenu w naszym mieście wzrosła o prawie 30%. Istnieje jednak obawa, że teraz te osoby zaprzestaną korzystania z basenów. Pan Hartnett dodał: ,,Głęboko wierzę, że koszty leczenia oraz utrzymania społeczeństwa we właściwej formie fizycznej, znacznie przewyższają koszt kontynuacji programu.”

Przewodnicząca rady, Carole Gandy powiedziała, że wprowadzone zostaną inicjatywy, aby zachęcić ludzi do dalszego pływania. ,,W idealnym świecie, kontynuowalibyśmy program aż do marca, jednak każdy zna sytuację finansową oznaczającą cięcia kosztów w ciągu następnego roku podatkowego. Nie mogę tego usprawiedliwiać. Musimy teraz podjąć trudne decyzje i nie jestem pewna czy partia laburzystów rozumie, w jak skrajnej sytuacji się znajdujemy.

źródło: Redditch Advertiser, 29 czerwca 2010 r.

Brytyjska rodzina królewska najbardziej kosztowną ...
Ukryte długi prawdziwą zmorą dla kraju
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas