Kobieta z Redditch pozostawiona w agonii po operacji

Matce czwórki dzieci z Redditch zaoferowano szczere przeprosiny kiedy chirurdzy zostawili ok. 18-centymetrowy kleszcze w jej wnętrzu. Donna Bowett, pielęgniarka pracująca w Worcester, trafiła do szpitala Alexandra Hospital w celu wykonania rutynowej operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego.

Jednakże kobieta została zwolniona ze szpitala z metalowym narzędziem chirurgicznym pozostawionym w podbrzuszu. Panna Bowett rozpoczęła działania prawne przeciwko szpitalowi twierdząc, że pozostawiono ją w agonii po nieudanej operacji.

Rozmawiając z dziennikarzami gazet, 39 –latka opowiedziała jak pozostawiono ją ze ,,straszliwym” bólem po operacji w zeszłym roku. Zaszyte szczypce zostały spostrzeżone dopiero po prześwietleniu w szpitalu w Worcester, gdzie pracuje.

Kobieta powiedziała: ,,Prawie nie mogłam się ruszać, to tak bardzo bolało.” ,,Wciąż nie mogę uwierzyć, że to się stało w tych czasach. To mogło uszkodzić moje wewnętrzne organy.”

Standardy bezpieczeństwa zostały polepszone w Alexandra Hospital od tamtego momentu, twierdzi Worcestershire Acute Hospital NHS Trust. John Rostill, dyrektor naczelny szpitala, powiedział: ,,Chcielibyśmy szczerze przeprosić panią Bowett za ból i cierpienia jakich doznała.”

,,Dążymy do zapewnienia najbezpieczniejszej i najwyższej jakości opieki wszystkim naszym pacjentom.

,,W ciągu 12 miesięcy od tego niezwykle rzadkiego przypadku podjęliśmy szereg kroków mających na celu dalszą poprawę standardów bezpieczeństwa.”

,,Sprawa ta jest obecnie przedmiotem roszczeń wnoszonych przez adwokatów Pani Bowett i udzielanie przez nas do dalszych komentarzy w tej sytuacji byłoby niewłaściwe.”

źródło: Redditch Advertiser, 11 lutego 2010 r.

 

Rada hrabstwa Worcestershire proponuje wzrost poda...
Nie możemy zająć się przestępczością, ale prowadzi...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas