Kierowcy ignorują ostrzeżenia policji

Najświeższe statystyki ujawniają, że kierowcy Redditch i okolic nadal ignorują niebezpieczeństwo wynikające z prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Od początku grudnia policja zatrzymała ponad 70 pijanych kierowców.

Według organizacji Safer Roads Partnership, pomimo obszernej kampanii społecznej oraz zwiększonej częstotliwości kontroli drogowych, tegoroczne ostrzeżenia nie skutkują, a tragiczne statystyki nie odstraszają pijanych kierowców. Kampania rozpoczęła się 1 grudnia br. i trwa już prawie miesiąc. Do tej pory w okolicach West Mercia oraz Warwickshire aresztowano aż 74 nietrzeźwych kierowców.

Ubiegłoroczna akcja ujawniła, że tylko w okolicy West Mercia doszło do zatrzymania 203 osób będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wówczas, po raz pierwszy od pięciu lat, większość pijanych kierowców została zatrzymanych rano, niekoniecznie tuż po zakończeniu zabawy.

Tegoroczna kampania nakłania właścicieli pojazdów, aby upewnili się, że posiadają wiedzę na temat dopuszczalnego limitu alkoholu we krwi. Ponadto, należy zdać sobie sprawę z konsekwencji jazdy po zażyciu środków odurzających lub spożyciu napojów wysokoprocentowych.

Vicki Bristow, rzecznik Safer Roads Partnership, podsumowała, iż nadal jest zbyt wielu ludzi traktujących ten temat pobłażliwie, gdyż picie i prowadzenie pojazdu to igranie z ogniem. - Kierowcy uważają, że mieszczą się w dopuszczalnym limicie, jednak w rzeczywistości jest tylko jedna możliwość, aby upewnić się, że możesz prowadzić—nie spożywać alkoholu wcale.

Policja z West Mercia dodaje, iż pomimo wielokrotnych ostrzeżeń przez ostatnie lata, o tym, jak niebezpieczna może być jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, nadal zbyt wielu kierowców ignoruje tragiczne skutki takiego zachowania. - Namawiamy ich, aby dwukrotnie się zastanowili nad tym, jak tragiczna w skutkach może okazać się kolizja na drodze w takich okolicznościach – dodają przedstawiciele policji, podkreślając, jak niepokojące są dane z ostatnich tygodni.

Źródło: redditchstandard.co.uk opr. ND

Dodatkowe pieniądze dla osób niepełnosprawnych
Mieszkańcy Redditch wspierają akcję fundacji Marie...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas