Każdy mieszkaniec UK będzie miał własną stronę www

Każdy w kraju otrzyma spersonalizowaną stronę, by móc korzystać z usług publicznych. Program ten ma zostać wprowadzony w ciągu nadchodzącego roku, jako plan mający pomóc w zaoszczędzeniu bilionów funtów dzięki umieszczeniu publicznych usług w sieci. Gordon Brown już wcześniej wyraził zadowolenie z potencjalnych możliwości użycia Internetu, aby obciąć koszty świadczenia usług poprzez zmniejszenie liczby formularzy, kontakty twarzą w twarz z urzędnikami, opłaty pocztowe, rozmowy telefoniczne i koszty budowy.

Premier wygłosi mowę w poniedziałek, w której przedstawi plany, by dać każdemu upoważnionemu do głosowania specjalny identyfikator pozwalający na złożenie podania do szkoły, zarezerwowania wizyty u GP, złożenia podania o zasiłki, ubieganie się o nowy paszport, zapłatę podatku miejskiego lub rejestrację samochodu. W ciągu najbliższych 3 lat, według gazety The Times, specjalnie zabezpieczona strona będzie nieco podobna do Facebook’a, pozwalając ludziom na zadanie pytania lekarzowi lub konsultację z nauczycielami ich dzieci.

Ruch ten może oznaczać zamknięcie biur Job Centre oraz fizycznych biur do spraw podatków, rejestracji pojazdów, paszportów oraz zasiłków. Jeśli usługi będą oferowane drogą internetową, do likwidacji tych urzędów dojdzie w ciągu 10 lat, twierdzi źródło gazety. Informator dodał również, że firmy takie jak Amazon będą zapewne mogły wziąć udział w przetargu, by stworzyć serwis tak prosty, jak to możliwe.

Propozycje znalazły się jednak pod ostrzałem liderów Unii, który skarżyli się, że tysiące pracowników sektora publicznego straci pracę oraz przypomniał o złej opinii pod względem strzeżenia danych osobowych przez rząd. Pytania padały również w związku ze starszymi osobami, które nie są w stanie korzystać z sieci.

Mark Serwotka, sekretarz generalny Public and Commercial Services Union, powiedział: ,,Obcięcie usług publicznych jest nie tylko złe dla społeczeństwa, które ich używa, ale również dla ekonomii ponieważ wyganiamy ludzi świadczących cenne usługi na bezrobocie.”

Wśród doradców premiera, którzy również są za wprowadzeniem usług do Internetu, jest również Tim Berners-Lee, współwynalazca Internetu. ,,Nie chcę iść do siedziby rządu, by rodzić coś zamiast rządu. To wszystko powinno być dostępne w sieci. Oszczędza to czas oraz koszy rządowi – przetwarzanie dokumentów i ponownie wysyłanie tego e-mailami kosztuje wiele razy więcej niż koszt przetworzenia tych dokumentów drogą elektroniczną,” powiedział gazecie. Torysi również myślą nad nowymi sposobami wprowadzenia usług do sieci.

źródło: Daily Telegraph, 20 marca 2010 r.

Nastolatek z Redditch postrzelony w twarz
Wydatki przeciętnego gospodarstwa wzrosną o £350
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas