Josh jedną z najmłodszych osób otrzymujących dializę

Kiedy mały Joshua Burnham siedzi na kolanach swojej mamy, wygląda jak każde inne dziecko – śliczny, szczęśliwy i milutki. Jednakże, pięciomiesięczny niemowlak z Greenlands używał maszyny do dializy nerek odkąd skończył 2 tygodnie, co sprawiło, że malec jest jednym z najmłodszych osób leczonych w szpitalu dziecięcym w Birmingham.

Teraz, obok jego łóżeczka wypełnionego zwykłymi przedmiotami takimi jak misie i miękkie kocyki dla dzieci, leży maszyna, która przez 12 - 14 godzin każdej nocy działa jak sztuczna nerka. Kiedy chłopiec miał 12 dni, trafił na oddział intensywnej terapii ponieważ jego nerki były przepełnione moczem i następnego dnia jego serce przestało bić. Lekarzom zajęło aż 8 minut by przywrócić chłopca do życia.

Mama dziecka, Claire, powiedziała: ,,Przeprowadzono u mnie cesarskie cięcie i nie byłam w szpitalu kiedy to się stało więc gdy powiedziano mi o tym upuściłam telefon i zaczęłam krzyczeć. Byłam zalana łzami ponieważ byłam tak daleko i nie mogłam się tam szybko dostać. To był koszmar.”

Troskliwi rodzice Claire i Paul dowiedzieli się, że ich syn miał niewydolność nerek, kiedy w 29 tygodniu ciąży matka trafiła do szpitala dla kobiet w Birmingham, ponieważ ruchy dziecka były bardzo znikome. Okazało się, że Joshua miał zator w pęcherzu moczowym i nie mógł oddawać moczu. Nadmierne nagromadzenie się moczu uszkodziło jego nerki. Lekarze natomiast mogli przeprowadzić operację dopiero kiedy dziecko się urodzi.

Lekarze mieli nadzieję, że w wieku trzech miesięcy jego nerki znów zaczną pracować, ale po jego pobycie na oddziale intensywnej terapii zdecydowali podłączyć malca do maszyny wykonującej dializę.

Najprawdopodobniej Joshua będzie potrzebował transplantacji, a poza dodatkowymi obowiązkami jego rodzice muszą mieć pewność, że dziecko dostaje ograniczoną ilość płynów, jego ubranie zmieniane jest 3 razy w tygodniu oraz, że dostaje specjalny zamiennik mleka.

Claire powiedziała: ,,On jest takim grzecznym chłopcem, bardzo dzielnym i silnym. Patrzenie na niego i myślenie przez co przeszedł i co go czeka dalej mnie dręczy.” ,,On jest cudownym dzieckiem i nie chcielibyśmy żeby go z nami zabrakło.”

Rodzina jest niezmiernie wdzięczna personelowi szpitala dziecięcego, gdzie w środę (24 lutego) otwarto najbardziej zaawansowany w Wielkiej Brytanii oddział lecznictwa nerek dzieci. Dr Hulton, nefrolog zajmujący się niemowlęciem, powiedział: ,,Ogromny postęp, jaki miał miejsce w ciągu 5 ostatnich lat w dziedzinie hemodializy oraz dializy otrzewnowej oznacza, że możemy teraz leczyć bardzo młodych pacjentów jak Joshua, co jest oczywiście bardzo dogodne dla rodziców, których dzieci urodziły się z problemami nerek.”

,,On jest jednym z najmłodszych pacjentów, którymi się zajmowaliśmy i który otrzymuje dializę otrzewnową w domu.”

źródło: Redditch Standard, 26 lutego 2010 r.

Więzienie dla kobiety, która dźgnęła mężczyznę na ...
Renowacja recepcji szpitala
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas