Jeszcze tylko do 13 stycznia będziesz mógł zapłacić podatek kartą kredytową

credit-cards

Brytyjski urząd skarbowy ogłosił, że od 13 stycznia tego roku nie będzie już można opłacać podatku kartą kredytową. Jest to problem również dla wielu Polaków, którzy dotąd często stosowali tę metodę płatności. Od 13 stycznia nie będzie można już opłacać podatku do brytyjskiego urzędu skarbowego za pomocą karty kredytowej. Urząd ogłosił tę decyzję latem zeszłego roku, która była zgodna z unijną dyrektywą. Oznacza to, że, jeśli ktokolwiek planował opłacić podatek za pomocą tego sposobu płatności, to ma na to mniej niż miesiąc.

Decyzja ta będzie miała duży wpływ na 800 tys. podatników, którzy w latach 2015/2016 dokonywali wpłat do urzędu skarbowego korzystając z karty kredytowej. Dlaczego to taka ważna zmiana? Ponieważ odtąd każda osoba fizyczna i samozatrudniona będzie osobiście odpowiedzialna za płacenie bankowi za wszystkie transakcje dokonane kartą. Nadal jednak będą akceptowane karty karty debetowe i firmowe karty kredytowe.

"Dotychczas koszty związane z przetwarzaniem danych o płatnościach kartami kredytowymi ponosił urząd, czyli brytyjscy podatnicy. Od 13 stycznia koszty te zostaną przerzucone na przedsiębiorców. Rodzi to przy tym obawy o wzrost cen i usług oferowanych przez przedsiębiorców, którzy mogą przerzucić te koszty na swoich klientów".

Wprowadzenie zakazu płacenia kartą kredytową 13 stycznia było zaskoczeniem dla większości przedsiębiorców, wśród których jest wielu Polaków. Skutek tego jest taki, że fakty, że ostateczny termin zapłaty podatku mija 31 stycznia, to już teraz tysiące samozatrudnionych i przedsiębiorców stara się zdążyć z rozliczeniem i zapłatą przed 13 stycznia.

"Termin rozliczenia mija ostatecznie 31 stycznia, ale przez wprowadzenie zakazu, który ma obowiązywać od 13 stycznia wiele osób dosłownie rzuciło się do wcześniejszego rozliczania się. Zakaz możliwości płacenia kartami dotyka szczególnie osoby samozatrudnione, wśród których jest wielu Polaków".
Rezygnacja z możliwości płacenia kartą kredytową jest spowodowana ponoszeniem kosztów za przetwarzanie tych transakcji. "Podatnik wybierający taką opcję nie musiał ponosić kosztów związanych z transferem pieniędzy i obsługą transakcji, a opłaty bankowe pokrywał urząd. Nie były to wcale małe pieniądze, ponieważ w roku podatkowym 2016/2017 wykonanych zostało 454 tys. płatności podatków wartych 741 mln funtów i 3,2 mln funtów z tej kwoty stanowiły opłaty bankowe".

"Od 13 stycznia podatnikom zostaną inne metody płatności czyli: polecenie stałego przelewu, bankowość internetowa lub telefoniczna" - powiedziała Agnieszka Moryc.

HMRC przyznało, że jako instytucja publiczna nie może przyjmować na siebie ciężaru opłat bankowych za transakcje kartami kredytowymi, ponieważ oznacza to automatyczne przerzucenie tych opłat na innych podatników, którzy "przecież finansują ze swoich podatków funkcjonowanie instytucji publicznych".

Zapłacimy 25 pensów więcej za kawę na wynos - nowy...
Z przymrużeniem oka - najbardziej absurdalne przep...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas