Jeszcze tylko 2 tygodnie i będzie koniec z opłatami za roaming w UE

roaming-eu

Unia Europejska postanowiła znieść roaming. Od 15 czerwca 2017 przestaną obowiązywać opłaty dodatkowe za rozmowy, SMS-y oraz Internet. Od połowy czerwca nasze rozmowy, wiadomości tekstowe oraz dane Internetowe będą nas kosztować tyle samo, ile płacimy w kraju, w którym posiadamy numer komórkowy.

Operator będzie naliczał nam rozmowy zgodnie z pakietem danego klienta. Jeśli więc korzystamy z taryfy z nielimitowanymi rozmowami - za zagraniczne połączenia nie powinniśmy zapłacić ani grosza.

Podobnie ma się sprawa z rozmowami wykonywanymi w ramach pakietu minut. Wszystko zgodnie z zasadą "roam-like-at-home". Jeżeli przekroczymy limit naszych rozmów lub gdy mamy telefon na kartę, operator będzie pobierał od nas opłaty zgodnie z cennikiem krajowym - czyli maksymalnie 3,2 eurocenta za minutę rozmowy i 1 eurocent za SMS. Dobrą wiadomością jest również obniżenie kosztu transferu danych. UE chce od czerwca, obniżyć koszty Internetu do 7,7 euro za 1 GB, a od stycznia 2018 r. do 6 euro za 1 GB. Opłaty tę będą systematycznie obniżane co 12 miesięcy, tak by w 2022 roku wynieść 2,5 euro za 1 GB.

Koszt ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii diametralnie...
Nowy banknot o nominale 10 funtów już niedługo

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas