Jasna przyszłość szpitala w Redditch, po rozmowie z ministrem zdrowia Philipem Dunne

alexander-hospital-reditch

Przyszłość szpitala Alexandra Hospital z Redditch znalazła się w głównym porządku obrad, gdy Rachel Maclean, nowo wybrana posłanka z okręgu Redditch oraz inni posłowie z tego samego okręgu spotkali się z ministrem zdrowia Philipem Dunne w ubiegły czwartek.

Spotkanie odbyło się w Londynie i stanowiło ostatni krok w obietnicy pani Maclean, aby ostatecznie wyjaśnić sprawę dofinansowania szpitali i potwierdzenia czy rząd będzie kontynuował obiecaną inwestycje NHS w naszym hrabstwie.

W tym przemówieniu jasno stwierdzono, że rząd zamierza wzmocnić gospodarkę, dlatego wspiera tworzenie nowych miejsc pracy i generuje dochody z podatków niezbędne do inwestowania w krajową służbę zdrowia, szkoły i inne usługi publicznie, powiedziała pani Maclean.

Po konsultacji z lokalnymi służbami zdrowia oraz planem biznesowym uzgodnionym przez Redditch & Bromsgrove Clinical Commissioning Group (CCG), obiecano 29 miliardów funtów szpitalowi Aleksandra Redditch Hospital oraz Worcestershire Royal Hospital. Dofinansowanie ma być przeznaczone głównie na nowe sale operacyjne oraz inne udogodnienia, w tym także parking.

Pani Rachel Maclean powiedziała: „Bardzo się cieszę z tego potwierdzonego zobowiązania rządu, gdyż mieszkańcy Redditch zbyt długo przeżywali niepewność odnośnie przyszłości szpitala w Redditch”.

Pan Dunne dodał: "Jestem zdecydowany pomagać w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się szpitale w Worcester i Redditch. Oczekuję następnych spotkań CCG już w następnym miesiącu, gdzie będziemy wspierać nowe kierownictwo Worcestershire Acute Hospitals NHS Trust i mam nadzieję, że propozycje zajmą się długotrwałymi wyzwaniami stojącymi w obliczu ostrego zaufania".

Pani McLaren spotkała się w piątek po południu z dyrektorem generalnym NHS Trust, Michelle McKay.

Ważny komunikat ambasady RP w Birmingham w sprawie...
Wiemy jakie będziemy mieć prawa po Brexicie

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas