Intensywniejsze łatanie ubytków na drogach po mrozie

Mieszkańcy księstwa Worcestersire proszeni są o zwrócenie uwagi na ubytki w jezdniach. Długo utrzymująca się mroźna pogoda sprawia, że woda, która przedostała się małymi pęknięciami pod powierzchnię asfaltu zamarzając zwiększa swą objętość, sprawiając tym samym powiększanie się pęknięć i tworzenie dużych ubytków w jezdni.

Rada księstwa Worcestersire zdecydowała, że zajmie się tym problemem wynajmując 8 dodatkowych zespołów łatających jezdnie. Dotychczas wynajętych było 11 zespołów. Naprawią oni większość szkód, jednak rada prosi mieszkańców by powiadomili władze o nowych ubytkach, które mogły nie zostać zauważone.

Radny Derek Prodger, członek wydziału transportu oraz ochrony środowiska powiedział: ,,Po wielkim mrozie przyjdzie duża odwilż i, niestety, jak w innych częściach kraju, okres mrozów sprawi, że zwiększy się liczba dziur na naszych drogach.”

,,Nie możemy z tym nic zrobić, ale mamy już plany, by zająć się tym problemem. Wynajętych zostanie więcej drużyn by zająć się identyfikacją oraz naprawą ubytków tak szybko jak to możliwe by drogi stały się bezpieczniejsze. Będzie to krok podobny do tego jaki wykonaliśmy w zeszłym roku, kiedy doświadczyliśmy ekstremalnych warunków. Zespoły pracowały bardzo ciężko w ciągu całego roku by zreperować ponad 22 000 ubytków w ciągu 2009 roku.

,,Chciałbym zachęcić każdego, kto zobaczył ubytek na jezdni w księstwie Worcestersire, by skontaktował się z nami za pomocą strony internetowej lub telefonicznie.”

W celu zgłoszenia ubytków można skorzystać ze strony: www.worcestershire.gov.uk/transport lub za pomocą telefonu: 08456 072 005.

źródło: Redditch Advertiser, 13 stycznia 2010 r.

Odbiór śmieci zakłócony przez złe warunki pogodowe
Rada miasta atakowana za nie wysyłanie piaskarek
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas