Imigracja główną przyczyną wzrostu populacji miasta Redditch

Osoby urodzone poza granicami Wysp Brytyjskich przyczyniły się do znaczącego wzrostu ludności miasta Redditch przez ostatnie 10 lat – donosi Redditch Standard. Ponad połowa nowych mieszkańców to imigranci.

Miasto Redditch to najszybciej rozwijające się miejsce w hrabstwie Worcestershire pod względem przyrostu populacji. Ostatni spis ludności z 2011 roku wyraźnie wskazuje, że główną tego przyczyną są przybywający imigranci. Jak wskazują badania, prawie 6200 mieszkańców Redditch to obywatele spoza Wielkiej Brytanii. Jeszcze 10 lat temu było ich zaledwie 2990.

Od 2001 roku całkowita populacja miasta powiększyła się o 5393 osoby, z czego obcokrajowcy stanowią aż 59 procent. Pośród nich na pierwszym miejscu są Pakistańczycy, zaraz potem Polacy, Hindusi oraz mieszkańcy Karaibów. Nadal jednak 92 procent całkowitej ludności Redditch jest pochodzenia brytyjskiego lub irlandzkiego. Obecnie całkowita liczba ludności w mieście to ponad 84 tys. mieszkańców.

Najnowsze dane demograficzne wiążą się także ze zmianami stylu życia mieszkańców naszego miasta. Liczba osób będących wyznawcami wiary chrześcijańskiej spadła o 10 procent do 53 434 mieszkańców. Jednocześnie, w porównaniu do roku 2001, grupa ateistów powiększyła się o około 10 tys. osób.

Przez ostatnią dekadę zwiększyła się także liczba osób wstępujących w związki małżeńskie. Przez ten okres ponad 33 tys. kobiet i mężczyzn zawarło akt małżeństwa, z czego prawie połowa to nastolatkowie w wieku co najmniej 16 lat. Pośród tych par zaledwie 120 osób zawarło związki cywilne.

Pomimo faktu, że populacja miasta Redditch liczy znacznie więcej par niż singli, pośród mieszkańców jest aż 2700 samotnych rodziców, a 15 406 osób mieszka samotnie. Nie bez znaczenia pozostaje również nasze zdrowie - 4 tys. mieszkańców przyznaje, że ma z nim poważne problemy.

Biorąc pod uwagę sytuację finansową mieszkańców miasta, rosnące wydatki spowodowały, że liczba rodzin, które nie dysponują własnym pojazdem wzrosła do 7 tys. Niekorzystne zmiany widoczne są także na rynku pracy - obecnie 9 tys. mieszkańców pracuje na pół etatu, co w porównaniu z rokiem 2001 daje 25 procentowy wzrost. Warto podkreślić, że nadal 3,5 tys. osób pracuje mniej niż 15 godzin tygodniowo.

Całkowicie zmienił się także rynek nieruchomości. Pomimo 20-procentowego spadku pośród właścicieli domów z kredytami hipotecznymi, przez ostatnią dekadę aż o 170 procent wzrósł odsetek osób wynajmujących własne lokum. Dane te bez wątpienia odzwierciedlają trudną sytuację ekonomiczną i jej wpływ na życie mieszkańców naszego miasta.

Źródło: redditchstandard.co.uk, opr. ND

Mieszkańcy Redditch wspierają akcję fundacji Marie...
Pomóżmy bezdomnym z ulic Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas