Ilość kierunków w koledżu zostanie zmniejszona

Liczba kursów w NEW College zostanie zmniejszona, a część zostanie stopniowo ograniczona w związku z obcięciem funduszów na edukację dla dorosłych przez rząd. Zdaniem dyrektora koledżu, Neil’a Bromley’a, wiadomość ta może oznaczać, że ponad 2000 dorosłych uczniów z Redditch oraz Bromsgrove nie będzie mogło rozpocząć edukacji we wrześniu. Wyrywająca nagrody placówka jest wśród szkół w kraju, którym powiedziano, że fundusze na kształcenie osób w wieku powyżej 19 lat, zostaną zmniejszone nawet o 25%, ponieważ rząd szuka oszczędności rzędu 200 milionów funtów. Oznacza to, że na kursy w dwóch placówkach we wrześniu będzie mogło się zapisać mniej niż 9000 dorosłych. Dla porównania w 1999 roku zapisało się prawie 20 000 osób.

Kwalifikacje w murarstwie, tynkowaniu, instalacji elektryczności, modzie, informatyce, cateringu, opiece oraz doradztwie są wśród kursów, które mogą zostać dotknięte zmianami. Cięcia mogą również oznaczać, że będzie mniej klas językowych, ilość osób w niektórych grupach może zostać zwiększona, będzie również mniej kursów przygotowujących do rozpoczęcia wyższego wykształcenia.

Ostateczna decyzja, które kierunki nie będą kontynuowane oraz które zostaną ograniczone, zostanie podjęta w czerwcu – broszurka informacyjna o kursach będzie dostępna z opóźnieniem ok. 2 miesięcy i zostanie opublikowana w lipcu. Pan Bromley, który kierował placówką przez 11 lat, przechodzi na emeryturę w marcu. Potwierdził on, że miejsca dla osób, które dopiero kończą szkoły są bezpieczne, ale kursy wieczorne oraz inne kursy w niepełnym wymiarze godzin mogą po prostu zniknąć.

,,Kiedy rozpocząłem pracę w NEW College, zapisywało się prawie 20 000 dorosłych osób w ciągu roku – w przyszłym roku będzie to mniej niż 9 000 osób. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że rząd musi ograniczyć publiczne wydatki – szkoda tylko, że redukcja dotknie grupę już i tak dość pokrzywdzoną. Mówią nam, że powinniśmy zwiększyć opłaty dla dorosłych, by w ten sposób wyrównać budżet, niestety jednak oznaczałoby to, że opłaty podwoiłyby się. Nie ma żadnych dowodów, że jednostki byłoby stać na te kursy, zwłaszcza w czasie recesji” – dodał. Pan Bromley docenił rząd za ochranianie funduszy na kształcenie studentów w pełnym wymiarze czasu, którzy rozpoczną naukę we wrześniu.

źródło: Redditch Standard, 12 marca 2010 r.

Porachunki gangu na parkingu przy stacji kolejowej
Policja West Mercia jedną z najlepszych
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas