Hospicjum dla dzieci ostrzega przed fałszywymi zbiórkami

Hospicjum dla dzieci „ACORN” ostrzega przed fałszywymi torbami na darowizny, które są dostarczane do niczego nie podejrzewających właścicieli domów, którzy wypełniają je rzeczami rozpaczliwie potrzebnymi dla hospicjum w celu generowania środków. Jest to drugi atak na organizację charytatywną w ciągu trzech miesięcy, toteż pracownicy ostrzegają ludzi, aby wystrzegać się fałszywych torb, które są roznoszone po domach. Charakterystyczne czerwone torby z nadrukiem nazwy hospicjum dziecięcym Acorn oraz jego danymi, nie są produkowane ani dystrybuowane przez hospicjum, które ma swoją siedzibę w Wythall. Hospicjum obawia się, że dotacje z wykorzystaniem czerwonych toreb nie trafią w odpowiednie ręce. Wcześniej, fałszywe żółte worki również były w obiegu.

Podróbki nielegalnie posługują się logo Acorn i numerem rejestracyjny fundacji w celu oszukiwania ludzi, że przekazywane niepotrzebne rzeczy trafi na cele charytatywne. Janice McPherson, szef sprzedaży Acorn, powiedziała: „Jesteśmy znacznie zaniżeni jeśli chodzi o ilość darowizn, które zbieramy od mieszkańców w porównaniu do ubiegłego roku. Jeśli ludzie nie są pewni czy zbiórka jest autentyczna, mogą ją przynieść bezpośrednio do jednego z naszych 45 sklepów.” Osoby posiadające wątpliwości co do toreb, mogą skontaktować się z hospicjum Acorn, tel. 01564 825027. Janice dodała: Prosimy o pomoc w powstrzymaniu tego, ale prosimy aby ludzie nie zaprzestali nam pomagać.

Stawiamy głównie na te dary, które pomogą nam zebrać pieniądze potrzebne do zapewnienia opieki dla dzieci. Jesteśmy w stałym zapotrzebowaniu na ubrania, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego, książki, płyty DVD i CD. Niepotrzebne ubrania, takie jak stara odzież, zużyta lub podarta, pościel, zasłony, zepsute buty, torebki i paski są również mile widziane, ponieważ pomagają nam uzyskać dodatkowe fundusze.” Niepotrzebne przedmioty mogą zostać przyniesione do jednego z lokalnych sklepów Acorn od poniedziałku do soboty w godz. między 9:00 a 17:00. Można również poprosić o odbiór rzeczy przez sklep, jeśli dotyczy to większej zbiórki. Usługi Acorn są bezpłatne dla dzieci i rodzin, które ich potrzebują, jednak hospicjum polega na zbiórkach, które tworzą większość dochodu stanowiącego £4 500 każdego dnia, co pomaga utrzymać trzy 10-miejscowe hospicja.

źródło: Redditch Advertiser, 24 września 2010 r.

Targi pracy w Redditch Town Hall
Pracownik salonu Audi ukradł dwa auta za £90 000
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas